Policjanci z krośnieńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Wczoraj przed godz.15, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Ustrobna.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego audi, który o 30 km/h przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 31-letni mieszkaniec woj. śląskiego, ma około 0,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierujący objęty jest wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów - informuje podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie kontynuowanie podróży za kierownicą audi, informując o skierowaniu jego sprawy do Sądu Rejonowego w Krośnie.

- Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 3 lat więzienia. Ponadto, odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu, za które ustawodawca przewidział karę od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności - dodaje podkom. Paweł Buczyński.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.