Jedliccy policjanci pomogli 33-letniemu mężczyźnie, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, udało się zapobiec tragedii.
W czwartek przed godz. 14, operator numeru alarmowego 112 odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że zamierza targnąć się na swoje życie. Dyspozytor ustalił, że znajduje się w miejscowości Ustrobna i podtrzymując z nim rozmowę, przekazał tę informację dyżurnemu krośnieńskiej komendy.

- Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Komisariatu Policji z Jedlicza. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres okazało się, że mężczyzna kilkanaście minut wcześniej poszedł do lasu. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Podczas przeczesywania jednego z wąwozów, na brzegu leśnego potoku, zauważyli zaginionego. Zachowanie mężczyzny mogło wskazywać na zaburzenia emocjonalne - relacjonuje podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Początkowe próby nawiązania kontaktu z 33-latkiem były utrudnione. - Mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego, był wystraszony i niespokojny. Chwilę później potwierdził, że ma myśli samobójcze i potrzebuje pomocy. Policjanci wyprowadzili mężczyznę z lasu i przekazali pod specjalistyczną opiekę zespołowi ratownictwa medycznego - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

Szczegółowe informacje o sposobach pomocy osobom przeżywającym problemy emocjonalne i potrzebującym wsparcia można znaleźć dzwoniąc pod bezpłatny numer Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 oraz na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.