W Jedliczu w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Urban.
W piątek (2 lutego) Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu zorganizowała spotkanie autorskie z cyklu "Literackie piątki". Jest to kontynuacja spotkań zapoczątkowanych w roku 2023.

Pierwszy w tym roku wieczór był poświęcony twórczości Renaty Urban, utalentowanej poetki pochodzącej z Moderówki. Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce o godzinie 17 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu i skupiło się na prezentacji najnowszego tomiku wierszy artystki, zatytułowanego "Moje Pisanie".

spotkanie autorskie w Jedliczu

"Moje Pisanie" to pierwszy wydany tomik Renaty Urban. Wzbudził duże zainteresowanie czytelników, a piątkowe wydarzenie było doskonałą okazją, aby zgłębić tajniki procesu twórczego, odkryć inspiracje poetki i zanurzyć się w świat emocji, które tkwią w każdym wierszu.

Podczas spotkania Renatę Urban otaczały wsparciem jej przyjaciółki: Marta Kusiak oraz Anna Czech, które zdecydowały się podzielić z publicznością kilkoma wierszami autorki. Pozostałe wiersze miały okazję przeczytać zdolne uczennice Liceum im. Marii Konopnickiej w Jedliczu: Gabriela Szymbara, Julia Sajdak, Nikola Jastrząb i Roksana Wojnarska. Dodatkowym urozmaiceniem była wystawa prac bliskiej przyjaciółki Renaty Urban - Anny Brekiesz, której pasją jest haft krzyżykowy. Poza wieloma pięknymi obrazami wykonanymi przez Panią Annę, można było także obejrzeć własnoręcznie zrobione przez poetkę obrusy i serwetki.

spotkanie z Renatą Urban

Dodatkową atrakcją tego wyjątkowego wieczoru było wzbogacenie spotkania muzyką na żywo, którą wykonali utalentowani uczniowie szkoły w Moderówce, Kamila Piotrowska, Weronika Obrocka i Krzysztof Wiśniewski. Ich wykonanie stanowiło doskonałe tło dla literackiej uczty, tworząc atmosferę pełną harmonii i inspiracji. Muzyka na żywo wprowadziła dodatkowy wymiar do spotkania, sprawiając, że wieczór stał się nie tylko spotkaniem z pięknem słowa, ale również z muzyką, tworzącą niezapomniane doświadczenie dla wszystkich obecnych.

Po części głównej spotkania był czas na rozmowy z autorką, kupno tomiku poezji oraz otrzymanie dedykacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.