Zakończył się kolejny etap przebudowy byłej szkoły w Czarnorzekach.
Budynek byłej szkoły w Czarnorzekach powstał w pierwszej połowie lat trzydziestych XX wieku. Przez blisko dziewięćdziesiąt lat mieścił placówkę edukacyjną, kształcącą kolejne pokolenia mieszkańców Czarnorzek i Podzamcza Korczyńskiego. Z powodu niewystarczającej do utrzymania placówki ilości dzieci, obecnie budynek jest adaptowany na potrzeby społeczności lokalnej.

W celu dostosowania obiektu do współczesnych standardów wykonana została już konserwacja podmurówki, remont wnętrz, a w ostatnim czasie wymienione zostało pokrycie dachowe.

była szkoła w Czarnorzekach

Ostatni etap prac obejmował roboty rozbiórkowe zużytego pokrycia dachowego i rynien, pełnego deskowania dachu, wykonanie drewnianej konstrukcji dachowej oraz nowego pokrycia (wiatroizolacji, blachy) oraz rynien.

Kolejnym etapem prac, po zabezpieczeniu stosownych środków finansowych, będzie wykonanie elewacji drewnianej obiektu.

Łączna wartość zadania pn. "Modernizacja budynku dawnej szkoły w Czarnorzekach w ramach adaptacji na Centrum Historyczno - Kulturalne. Etap 2 - remont dachu" wyniosła 159 654 złote brutto, w tym pozyskana przez Gminę Korczyna dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Infrastruktura kultury" w wysokości 95 000 złotych.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.