Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wojaszówce zorganizował siódmą edycję Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek gminy Wojaszówka.
W Domu Kultury w Odrzykoniu, w niedzielę (28 stycznia) odbyła się siódma edycja Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wojaszówce.

Na scenie wystąpiły gminne zespoły artystyczne: Orkiestra Dęta OSP z Odrzykonia, Bracia MGK Wójcikiewicz z Odrzykonia, kapela folkowa "Synkole" z Odrzykonia, Zespoły Śpiewacze "Przybowianki", "Odrzykonianki" i "Ustrobianki", zespół "Teraz My Odrzykonianki", chór "Impresja" z Łączek Jagiellońskich oraz Igor Sobczak, Norbert Gaj i Martyna Danek - laureaci szkolnego konkursu kolęd i pastorałek, organizowanego w Szkole Podstawowej w Odrzykoniu.

przegląd kolęd w Odrzykoniu

Podczas koncertu zgromadzona publiczność mogła wysłuchać ponad 30 znakomicie wykonanych różnorodnych kolęd i pastorałek. Zespoły przygotowały prawdziwą ucztę artystyczną prezentując znane kolędy m.in. "W żłobie leży", "Jezusa Narodzonego", "Mizerna cicha", "Z narodzenia Pana", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", popularne piosenki świąteczne jak "White Christmast", "Jingle Bells" oraz mniej znane pastorałki "Tam w Betlejem", "Mam ja skarb" czy "Noc gwiazdy na niebie".

Za udział w Przeglądzie wszystkie zespoły otrzymały od organizatorów pamiątkowe statuetki, a soliści dyplomy, które wręczyli Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański oraz sołtys Odrzykonia Jan Krygowski. W krótkim wystąpieniu, wójt gminy podziękował wykonawcom za uświetnienie swoimi koncertami kolejnej edycji Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz życzył wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Na zakończenie, ks. Grzegorz Wojnar - Proboszcz parafii w Przybówce, skierował do wszystkich kilka słów oraz zainicjował wspólny śpiew pięknej polskiej kolędy Franciszka Karpińskiego "Bóg się rodzi", która została odśpiewana przy akompaniamencie orkiestry dętej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.