W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się spektakl teatralny "Igraszki z diabłem" przygotowany przez aktorów Małej Sceny Wielkich Serc.
Choć tytułowy diabeł dominuje w nazwie spektaklu i złowieszczo spogląda na nas z plakatu, to wcale nie do niego będą należały ostatnie słowa w tej uroczej, mądrej i wartościowej komedii.

- Czy znajdziesz w sobie odwagę, by wyruszyć wraz z bohaterami tej powstałej w czasie hitlerowskiej okupacji, ale jakże dziś aktualnej sztuki, poprzez zagubioną w lesie chatę czcigodnego Ojca Scholastyka, co przepiórek się nie imał, poprzez las gdzie rządził prawdopodobnie przerażający zbój Sarka Farka, młyn, gdzie w karcianym karnawale rozgrywane były ludzkie duszyczki aż po najgłębsze otchłanie piekieł, gdzie sam Belzebub na tronie otoczony diabłami pierwszej kategorii trwał niewzruszenie - mówią organizatorzy.

Spektakl odbędzie się 29 lutego 2024 roku o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, ale widzowie będą mieli okazję wesprzeć krośnieńskie Hospicjum im. Św. Jana z Dukli, wykupując "wejściówkę-cegiełkę" przygotowaną i rozprowadzaną przez wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

spektakl w RCKP

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.