W poniedziałek, 12 lutego, w Restauracji "Zdrojowa" przy deptaku w Iwoniczu-Zdroju, odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
W wydarzeniu wzięły udział pary małżeńskie z gminy Iwonicz-Zdrój, które mogą poszczycić się co najmniej 50-letnim stażem wspólnego życia. Spośród 18 par, które otrzymały odznaczenia od prezydenta RP Andrzeja Dudy, część miała okazję uczestniczyć w uroczystości osobiście.

Uroczystość poprowadziła Aneta Turek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego podkreślając znaczenie wytrwałości w małżeństwie. - Wasza obecność tutaj stanowi najlepszy dowód, że mimo różnych przeciwności losu można razem kroczyć przez życie, jeżeli tylko nie zabraknie miłości, cierpliwości i wzajemnego zrozumienia - mówiła.

Złote Gody w Iwoniczu-Zdroju

Medale wręczył burmistrz Iwonicza-Zdroju, Witold Kocaj, wspierany przez zastępcę Jacka Rygla oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Rajmunda Boczara. Oprócz medali jubilaci otrzymali listy gratulacyjne oraz kwiaty, a symboliczną lampkę szampana wzniesiono za ich pomyślność i dalsze lata w związku.

Złote Gody w Iwoniczu-Zdroju

Burmistrz Witold Kocaj, zwracając się do obecnych, wyraził swój podziw i uznanie. - Jest to dla mnie niebywały zaszczyt, że w imieniu Prezydenta mogę naszym mieszkańcom wręczyć odznaczenia. Podziwiam państwa za to, że w ciągu 50 lat małżeństwa potrafili państwo uporać się wspólnie z różnego rodzaju problemami. Wartość małżeństwa jest nie do przecenienia, jest to przykład dla młodych pokoleń, które mniej cenią sobie wspólne długie życie - powiedział Witold Kocaj.

Pary małżeńskie odznaczone medalami:
1. Rozalia i Jan Domagalscy
2. Maria i Marian Głowaccy
3. Zofia i Kazimierz Janikowie
4. Danuta i Andrzej Jasińscy
5. Janina i Józef Jurczykowie
6. Krystyna i Stanisław Kenarowie
7. Maria i Józef Kielarowie
8. Czesława i Sylwester Kolakowie
9. Krystyna i Bronisław Kwiatkowie
10. Krystyna i Marian Kwolkowie
11. Ryszarda i Edward Mokrzyccy
12. Halina i Stanisław Mokrzyccy
13. Stanisława i Franciszek Pernalowie
14. Kazimiera i Franciszek Sikorowie
15. Danuta i Jan Stanoszowie
16. Urszula i Jan Szulowie
17. Alina i Andrzej Zabawscy
18. Maria i Józef Zajdlowie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.