Znamy szczegóły porannej interwenci kilku patroli policji w Świerzowej Polskiej przy ulicy Nadłąkowej. Przy jednej z posesji porzucony został volkswagen golf, policjanci przeczesywali pobliskie tereny.
Jak relacjonuje podkom. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, wszystko zaczęło się w rejonie jednej z krośnieńskich stacji paliw.

- Zgłaszający interwencję zauważył zaparkowanego tam volkswagena, we wnętrzu którego znajdowała się jego 17-letnia córka. Mężczyzna domagał się natychmiastowego opuszczenia pojazdu przez nastolatkę. W chwili gdy jego prośby spotkały się z odmową, siedzący za kierownicą volkswagena 19-latek, odjechał z terenu parkingu, pomimo próby zatrzymania go przez zgłaszającego - relacjonuje podkom. Paweł Buczyński.

Policyjny samochód w Świerzowej Polskiej

Kierujący volkswagenem udał się w kierunku Świerzowej Polskiej, gdzie przy jednej z posesji przy ulicy Nadłąkowej porzucił samochód i wraz z 17-latką oddalił się z miejsca.

- Policjanci szybko ustalili miejsce pobytu 19-latka. Młody mężczyzna został poddany badaniu stanu trzeźwości oraz na zawartość środków odurzających w organizmie. Kierujący był trzeźwy, nie znajdował się pod działaniem zabronionych substancji. Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

Jeden z policyjnych samochodów ugrzązł podczas interwencji. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy pomogli wydostać się kierowcy z opresji.
~instruktor z Jasła

21-02-2024 22:04 1 3

Gdyby posłuchać wywodów niejakiego @wilczka i wprowadzić możliwość robienia prawa jazdy od 16 r.ż to jestem pewien, że śmiertelność tych osób rażąco by wzrosła. To na prawdę kompletnie nieprzemyślany pomysł.
Odpowiedz

~wilczek

21-02-2024 08:33 0 2

Wiek na prawo jazdy od 16-roku życia; 90% już w wieku 10 lat jeździ np.quadem i ma większe doświadczenie Moto niż jego ojciec czy dziadek (który jeździł koniem)
Dorosłość od 17-roku życia i tym samym szkoła średnia powinna kończyć się na Maturze w wieku 17, potem studia albo praca.Teraz [stary młodzik zaczyna robotę w wieku 26 lat] żenada.
Dziś dzieci w wieku 14 lat wiedzą [ dzięki internetowi] tyle co jego ojciec gdy miał 30 lat !
A co do sprawy: hormony nie mają mózgu, chyba każdy to wie.
Odpowiedz

~J23

18-02-2024 21:18 4 0

O czym mowa ?
Co ma piernik do wiatraka
Odpowiedz

~opinia

17-02-2024 12:36 10 4

Prawo jazdy od 21 roku życia! 18, 19, a nawet 20 latkowie są jeszcze moim zdaniem za młodzi do kierowania samochodem. Płat czołowy mózgu mają nierozwinięty w pełni, a to ma wpływ na wiele rzeczy m.in. na szybkość reakcji na drodze. Szczyle kupią sobie starego Volkswagena, w którym 20 lat pierdział stary Niemiec i się potem po swoich wioskach jara nim. Odebrać takim delikwentom prawo jazdy za takie numery na 5 lat i do tego parę miesięcy prace społeczne. Odechciało by się takich akcji.
Odpowiedz

~cynik

16-02-2024 21:31 7 3

Ojcowy dyscyplinator od spodni, powinien nastolatce dać do zrozumienia, że tatko chciał dla niej dobrze. To nie jest mowa nienawiści tylko potrzeba chwili.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.