Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dofinansowania mogą uzyskać działkowcy. Program zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. W jaki sposób uzyskać dotację?
Rodzinne Ogródki Działkowe są coraz popularniejsze, pozwalają tanio wypocząć blisko natury, co było szczególnie przydatne w czasie pandemicznych obostrzeń. Ogródki działkowe są jednak kosztowne, a ich ceny wzrastają z roku na rok. Czym więcej udogodnień na działkach, tym wyższe koszty.

Chętnym na posiadanie własnego miejsca do odpoczynku w postaci ogródka działkowego, przychodzą z pomocą dotacje unijne lub pochodzące od lokalnych samorządów. W celu pozyskania dotacji należy złożyć odpowiedni wniosek.

Dotację można było uzyskać między innymi z Funduszy Europejskich, za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Projekt zakładał modernizację ogródków działkowych w celu powiększenia ilości terenów zielonych w miastach. Fundusze Europejskie przeznaczyły na ten cel 50 mln zł.

Osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania na zakup, czy też modernizację ogródka działkowego, powinny regularnie sprawdzać też stronę województwa, miasta i gminy, gdyż dotacje dostępne są też na szczeblach lokalnych.

Wnioski o dotacje z samorządów lokalnych składać można osobiście przez ePUAP lub też wysyłać pocztą. Każdy program ma swoje własne regulacje, dlatego każdorazowo należy zapoznać się dokładnie z każdym punktem regulaminu. Kwoty dofinansowań również są bardzo zróżnicowane, do pozyskania są kwoty od 10 do nawet 100 tysięcy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.