Od czerwca 2023 r. w Krośnie realizowane były bezpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców. Z szerokiego wachlarza dyscyplin skorzystało łącznie 444 krośnian.
W przeprowadzonym naborze chęć udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych zgłosiło 763 mieszkańców Krosna, z których 444 zostało zakwalifikowanych do udziału w nich, a 319 wpisanych zostało na listy rezerwowe. Decydowała kolejność zgłoszeń.

Każda grupa w zależności od wybranej dyscypliny realizowała zajęcia w wymiarze 20, 25 lub 30 godzin. Cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Większość zajęć z wymienionych dyscyplin trwała do lutego 2024 roku, niektóre zakończyły się wcześniej.

zajęcia dla krośnian

- Nordic Walking - w zajęciach udział wzięło 48 osób w 4 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Bursaki w Krośnie i Stadionie Lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.
- Tenis ziemny - w zajęciach udział wzięło 48 osób w 4 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Kortach Tenisowych przy ul. Bursaki w Krośnie.
- Zumba - w zajęciach udział wzięło 60 osób w 5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na siłowni w Krośnie.
- Joga - w zajęciach udział wzięło 60 osób w 5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Krośnie.
- Crossfit - w zajęciach udział wzięło 60 osób w 5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Krośnie.
- Pływanie - w zajęciach udział wzięło 60 osób w 5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Krytej Pływalni przy ul. Wojska Polskiego 45a w Krośnie.
- Wspinaczka - w zajęciach udział wzięło 60 osób w 5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Sztucznej ściance wspinaczkowej w sali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie.
- Samoobrona - w zajęciach udział wzięło 48 osób w 4 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.

Zajęcia organizowane w ramach przedsięwzięcia "Integracja różnych grup społecznych poprzez sport i rekreację" w ramach projektu "Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO", współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. "Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej" trwać będą do końca lutego 2024 r.

Za realizację i organizację tych zajęć odpowiedzialna była Fundacja PK.TRAVEL.PL.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.