Druh Tadeusz Ludwik Wojnar - kronikarz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Korczyna - Sporne został wyróżniony w konkursie historycznym OSP.
W sobotę (3 lutego) b.r w siedzibie Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom i wyróżnionym w strażackich konkursach organizowanych w 2023 roku.

Pośród zaszczytnego grona wyróżnionych w konkursie na pamiętniki, wspomnienia, relacje i opracowania "Z dziejów OSP" znalazł się mieszkaniec Korczyny, druh Tadeusz Ludwik Wojnar - kronikarz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Korczyna - Sporne.


Druh Tadeusz Wojnar, we współpracy z Gminą Korczyna opublikował w 2022 roku pracę pt. "100 lat OSP Korczyna - Sporne 1922-2022", dokumentującą działalność jednostki. Praca zawiera informacje o początkach miejscowej OSP w trudnych i ubogich warunkach Polski przedwojennej, jej rozwój, sukcesy, zmieniające się warunki techniczne i bazę lokalową. Znajdziemy w niej wiele wzmianek o historii dawnego przysiółka Sporne, jego mieszkańców i ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeń.

Publikacja dostępna jest w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Zycha w Korczynie.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.