W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach odbył się Gminny Konkurs "Mistrz języka polskiego", w którym wzięli udział uczniowie z gminy Miejsce Piastowe.
W piątek (23 lutego) w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach odbył się Gminny Konkurs "Mistrz języka polskiego". Tegoroczna edycja poświęcona była w sposób szczególny naszemu językowi, gdyż zaledwie dwa dni temu, 21 lutego, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

konkurs języka polskiego w Rogach

W zmaganiach konkursowych wzięły udział trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Miejsce Piastowe. Uczniowie mieli twardy orzech do zgryzienia, gdyż musieli dbać o poprawne użycie języka w mowie i w piśmie, a to wcale nie było łatwe.
Należało pochwalić się znajomością frazeologizmów, poprawnie zapisać tekst dyktanda, czy też zmierzyć się ze słowami, które przysparzają nam problemów. Niejeden z nas zapewne zastanawiał się nad poprawnością form: włączać czy włanczać, poszedłem czy poszedłem i wielu innych, które spędzają sen z powiek każdemu poloniście.

Uczestnicy świetnie poradzili sobie z tego typu haczykami językowymi, ale najlepiej spisali się w przygotowaniu przemówienia na temat użycia wulgaryzmów przez młodzież. Z sali grzmiały słowa krytyki pod adresem tych wszystkich, którzy zachwaszczają naszą piękną mowę ojczystą.

gminny konkurs w Rogach

Piątkowe spotkanie było doskonałą okazją, aby powalczyć z błędami i promować poprawną polszczyznę. Mistrzami w tej dziedzinie okazali się uczniowie ze SP w Targowiskach, którzy zajęli I miejsce, tuż za nimi znalazła się SP w Zalesiu, zajmując II lokatę, a III miejsce przypadło w udziale SP w Głowience.

Nagrody wręczyła Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik wraz z Dyrektorem Szkoły w Rogach Edytą Dydo. Organizatorkami konkursu były polonistki ze SP w Rogach: Magdalena Michalczyk, Agnieszka Kijowska i Patrycja Buczek - Glazer.

~Rodzic z Rogów

02-03-2024 16:05 3 22

Większość Rodziców szanowała Panią Dyrektor Borowska. Jej zasługi to plac zabaw, skocznia do skoków w dal, orlik, boisko, sala komputerowa, sala multimedialna, świetlica, hala sportowa, remont wewnętrzny i zewnetrzny szkoły, a także remont wokół szkoły. Pani Borowska dbała również o wyposażenie kuchni i o wygląd i wyposażenie stołówek. Mam wymieniać dalej?
Odpowiedz

~Rodzic z Rogow

02-03-2024 09:52 23 3

Większość rodziców jest zadowolona ze zmian w szkole, a obie panie Dyrektorki to kobity z klasą. Każda sprawa jest załatwiana ale dla mnie to najważniejsze że dzieci lubią iść do szkoły … myślę że konkurs był udany i z myślą a dzieciach
Odpowiedz

~Rogowianin

27-02-2024 22:59 2 3

Pani Borowska wraz z poprzednim Wójtem Panem Klarą doametralnie zmieniła wygląd Szkoły od wewnątrz i zewnątrz a także wygląd wokół szkoły. Wybudowała plac zabaw, skocznię na skoki w dal, orlika, plac zabaw, świetlicę, ogrodzenie, salę multimedialną, salę informatyczną i halę sportową. Była super Dyrektorem z wielkimi zasługami.
Odpowiedz

~Targowiszczanin

26-02-2024 22:47 2 12

Tak, mam 33 lata i potrafię odróżnić dobro od zła. Moi rodzice mają prawie 70 lat i też popierają Pana Wiktora Skwarę, który cieszy się bardzo dużym uznaniem i szacunkiem wśród mieszkańców Targowisk, o czym świadczy to, jak długo jest Radnym. Jego kultura, wiedza i doświadczenie sprawią, że będzie doskonałym Wójtem, ten kto go zna osobiście, ten wie, o czym piszę.
Odpowiedz

~Maciek

26-02-2024 21:00 11 5

Borowska już emerytką i dobrze że nie uczy ! Pan Swarą już jedną nogą też na emeryturze , no be przesady to ma być przyszłość
Odpowiedz

~Język Polski

25-02-2024 11:25 30 8

Co te komentarze mają wspólnego z tymi dziećmi i tym konkursem ??????
Odpowiedz

~Mieszkaniec gminy

25-02-2024 10:16 6 34

Tak samo zastanawiam się nad tym kto w ogóle zagłosuję na Dorotę Chilik w Rogach z powodu komisariatu policji w tej miejscowości (przypuszczam że mieszkańcy się z niego nie cieszą) albo kto na nią zagłosuje w Niżnej Łące za niewybudowanie hospicjum albo za jakieś Osiedle Słoneczne które jeszcze nawet nie zostało wybudowane hahhahaah (myślę ze z tego osiedla mieszkańcy nie będą zadowoleni, myslę ze nie będą mieli żadnych powodów do radości, wręcz przeciwnie...)
Odpowiedz

~wywłaszczony

25-02-2024 10:02 30 10

@Targowiszczanin, jeśli rzeczywiście masz dopiero 33 lata, to jesteś jeszcze za młody, żeby zrozumieć kto jest dobry, a kto zły. Na razie jesteś zwykłym zjadaczem chleba, bez konkretnego ukierunkowania.
Odpowiedz

~wywłaszczony

25-02-2024 09:52 32 7

Wcale nie musicie glosować, bez dwóch żołnierzy też wojna będzie. Jeszcze kiedyś będziecie wzdychać, że nie ma jak było za Chilikowej... ślepcy.
Odpowiedz

~szczery

25-02-2024 09:10 4 35

Mieszkańcy Wrocanki, Głowienki i Miejsca Piastowego powinni o tym pisać na facebooku i protestować pod urzędem gminy.
Warto zostawić na ten temat informację/ogłoszenie w sklepach Delikatesy Centrum w Miejscu Piastowym i Głowience. Wybory tuż tuż...
Odpowiedz

~Mieszkaniec gminy1

25-02-2024 08:27 4 32

Nie głosowałem i nigdy nie zagłosuję na Dorotę Chilik.

Po wydaniu decyzji o warunkach zabudowy dla elektrowni fotowoltaicznej w kilku lokalizacjach naszej gminy jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu że Pan Wiktor Skwara wygra te wybory (choć już wcześniej był dla mnie absolutnym pewniakiem i faworytem). Jestem ciekawy, kto zagłosuje na Dorotę Chilik w Głowience, we Wrocance i w Miejscu Piastowym?
Odpowiedz

~Rodzic

25-02-2024 08:12 5 31

Szkoda, że Pani Borowska nie jest już Dyrektorem. Jestem pewna, że ona walczyłaby o stołówki. 7 kwietnia chodźmy tłumnie do urn wyborczych po to by zmienić wójta. Czuję, że się to uda.
Odpowiedz

~ciekawy

25-02-2024 08:01 4 31

Co z punktem nr 5 programu wyborczego dla Miejsca Piastowego który brzmi: "Budowa Parku Miniatur wraz z punktem widokowym na Winnej Górze. Wytyczenie ścieżek rowerowych i spacerowych, które połączą Park z innymi miejscowościami Naszej Gminy"?
Odpowiedz

~Targowiszczanin

24-02-2024 23:55 4 34

Jest jeden z wielu powodów, dla którego myślę, że Dorota Chilik przegra tegoroczne wybory na wójta. Gdybym ja był wójtem tej gminy nie ucieszyłbym się na jej miejscu z wyniku który osiągnęła w wyborach parlamentarnych w NASZEJ GMINIE. Z ogólnego wyniku tez bym się nie ucieszył- nie została posłem. Myślę, że ludzie wybiorą Pana Wiktora Skwarę.
Odpowiedz

~Targowiszczanin

24-02-2024 23:43 3 36

A co z hospicjum w Niżnej Łące? Zakładam że już nigdy nie powstanie...
Odpowiedz

~Targowiszczanin

24-02-2024 23:37 8 40

Też myślę, że warto nagłaśniać temat wydania decyzji o warunkach zabudowy dla elektrowni fotowoltaicznej w kilku miejscach naszej gminie, myślę, że mieszkańcy będą OBURZENI, można pisać o tym w komentarzach na stronie Gminy Miejsce Piastowe na facebooku.


Szczerze to zagłosowałbym na każdego byleby tylko zmienił się wójt.
Odpowiedz

~Targowiszczanin

24-02-2024 23:25 8 36

Przypominam przed wyborami o walce o stołówki, o walce o 4 oddziały przedszkola w Rogach i o walce przeciwko łączeniu klas w gminie Miejsce Piastowe.

Jako Targowiszczanin mam bardzo dobre zdanie o Panu Wiktorze Skwarze, nie znam nikogo kto miałby o nim złe zdanie, każdy wyraża się o nim w bardzo pozytywnym tonie, bo to inteligentny, dobry i kulturalny człowiek, który szanuje każdego człowieka, czy to Dzieci czy to Dorosłych.

Mam 33 lata i na pewno nie zagłosuję na obecną wójt.
Odpowiedz

~ciekawy

24-02-2024 22:11 5 40

"poszerzenie ulicy Szkolnej przy skrzyżowaniu z drogą powiatową." "Poszerzenie ul. Kościelnej przy współpracy z Mieszkańcami wraz z poprawą odprowadzenia wód odpadowych do rzeki Lubatówka." "Przebudowa drogi pomiędzy Rogami i Iwoniczem "Mołdawa" (wspólnie z powiatem), kontynuacja budowy chodnika do końca zabudowań." Tak było napisane w programie wyborczym dla Rogów, co z tymi rzeczami?
Odpowiedz

~Mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe Kamil

24-02-2024 21:54 6 46

Gmina Miejsce Piastowe wydała decyzję o warunkach zabudowy dla elektrowni fotowoltaicznej w kilku miejscach. Myślę, że jest to BARDZO zła informacja dla Mieszkańców Głowienki, Wrocanki i części Miejsca Piastowego... Dobrze, że bardzo blisko do wyborów. Liczę na to, że zmieni się wójt. Jestem tego niemal pewny.

Nagłaśniajcie ten temat.


Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.