W niedzielę, 25 lutego, w sali Orlen Południe odbył się niezwykły jubileusz - 20-lecie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, połączony z Galą Sportu Gminnego. Uroczystość ta była wyrazem uznania dla osób, które przez lata przyczyniały się do rozwoju sportu i rekreacji na terenie gminy, a także okazją do uhonorowania najlepszych działaczy, trenerów i sportowców.
Uroczystość rozpoczęła się od części jubileuszowej, gdzie burmistrz gminy Jedlicze, Jolanta Urbanik, powitała zgromadzonych gości. Następnie dyrektor GOSiR, Wojciech Florczak, przedstawił historię działalności ośrodka, podkreślając jego znaczenie dla lokalnej społeczności. W dowód uznania za zaangażowanie i oddaną pracę, na scenę zaproszeni zostali wszyscy pracownicy GOSiR, w tym obsługa i osoby działające przy różnych sekcjach. Burmistrz Urbanik wręczyła również pamiątkowe statuetki dla dyrektora Wojciecha Florczaka oraz projektanta sali GOSiR w Jedliczu, Wojciecha Gęsiaka, podkreślając ich wyjątkowy wkład w rozwój ośrodka.

Jubiluesz GOSiR Jedlicze

Drugą część uroczystości stanowiła Gala Sportu Gminnego, podczas której wręczono nagrody burmistrza w dziedzinie sportu. Uhonorowani zostali zarówno ci, którzy na co dzień wspierają rozwój sportu w gminie, jak i ci, którzy osiągają sukcesy na arenach lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Wśród wyróżnionych działaczy sportowych znaleźli się Roman Kudron (założyciel i prezes Łuczniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego ŁUKS Jedlicze), Grzegorz Raus (założyciel i prezes Akademi Piłkarskiej Beniaminek) i Zenon Wiśniewski, którzy od lat aktywnie angażują się w życie sportowe Jedlicza.

Trenerzy Beata Wosiewicz, Grzegorz Cynarski, Ireneusz Kasza, Jakub Krawczyk, Józef Kudroń i Marian Lorenc otrzymali nagrody za swoje zaangażowanie w szkolenie młodych talentów. Wśród sportowców wyróżniono Maję i Nadię Głowackie, Zuzannę Karamus, Annę Szafran, Karola Maciejowskiego, Wojciecha Pelczara, Kacpra Szopę, a także najlepszych: Blankę Trybus, Roberta Janochę, Aleksa Łączaka i Jakuba Półchłopka.

Jubileusz w Jedliczu

Wyjątkowe wyróżnienia, nagrody dla Osobowości Sportowych, otrzymali wybitni sportowcy: olimpijczyk i trener siatkarski Jan Such, reprezentant Polski w piłce nożnej i trener Sławomir Peszko oraz tenisista stołowy Jacek Stasz, którzy swoją postawą i osiągnięciami inspirują kolejne pokolenia.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne, w tym formacji tanecznej SZASSE, barytona Zbigniewa Maciasa, zespołu cheerleaderskiego Mini Iskierki i Iskierki, a także uczennic ze szkół z gminy Jedlicze i duetów tanecznych.

~Jeliczanin

27-02-2024 20:30 0 3

Od kilku dni z niepokojem otwieram lodówkę, bo ... jola z niej wyskoczy!!!
Gdzie jej nie ma w ostatnich kilku tygodniach!
Odpowiedz

~Jedliczanin

26-02-2024 19:18 0 5

Jubileusz 20-lecia GOSiR w Jedliczu obchodzony nie w hali tylko na sali widowiskowej w Rafinerii. To kpina. Myślę, że to dlatego ponieważ dach na jubileuszowym obiekcie jest podziurawiony i przecieka zalewając parkiet. JU kompromituje sie nawet w tym miejscu.
Odpowiedz

~qwerty

26-02-2024 17:33 0 7

To i nasza gminna Perełka załapała się na róże! , tylko czym się zasłużyła Perełka dla sportu hahahaha.
Odpowiedz

~Strażak ochotnik

26-02-2024 17:28 0 6

Czy może ktoś wyjaśni tutaj w komentarzach czym aż tak się zasłużył dla sportu Pan Prezes Zarządu Gminnego OSP?, bo raczej niczym dla dobra sportu i jednostek OSP.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.