Minister spraw wewnętrznych i administracji podjął decyzję o zakończeniu od północy 2 marca br. tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej na granicy ze Słowacją.
Decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji spowodowana była ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tzw. szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej.

- W ramach współpracy transgranicznej sytuacja migracyjna będzie na bieżąco monitorowana i w przypadku wzrostu zagrożenia działania kontrolne na granicy mogą zostać wznowione - poinformowało MSWiA.

Straż Graniczna nadal będzie prowadzić kontrole wewnątrz kraju ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji na głównych szlakach komunikacyjnych i w innych wytypowanych miejscach.

~mietek55

02-03-2024 18:13 0 3

To dlatego dzisiaj na Barwinek zasuwają ukraińskie TIR-y jeden za drugim. Na wschodzie przejścia z Ukrainą zablokowane więc jadą przez Słowację.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.