Startuje kampania "Zróbmy to w Krośnie". Jej celem jest zaangażowanie społeczności lokalnej w podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju miasta oraz wspieranie lokalnych inicjatyw.
Kampania "Zróbmy to w Krośnie" zaprasza mieszkańców i mieszkanki do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu przyszłości miasta. Jej celem jest zaangażowanie społeczności lokalnej w podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju miasta oraz wspieranie lokalnych inicjatyw.

kampania w Krośnie

- Jesteśmy przekonani, że to właśnie mieszkańcy i mieszkanki Krosna są najlepiej zorientowani w potrzebach swojej okolicy. Dlatego chcemy im przypomnieć o możliwości aktywnego udziału w procesach decyzyjnych i realizacji projektów - mówi Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna.

Kampania "Zróbmy to w Krośnie" przypomina mieszkańcom o różnych sposobach, dzięki którym mogą zaangażować się w rozwój miasta. Mają do dyspozycji Budżet Obywatelski, Konsultacje Społeczne, Rady Dzielnic i Osiedli oraz Inicjatywę Lokalną. To narzędzia, które dają szansę na wyrażenie opinii, zgłaszanie pomysłów oraz decydowanie o lokalnych inwestycjach. Celem kampanii jest budowanie przestrzeni do dialogu i współpracy między mieszkańcami a władzami miasta, zachęcając do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu przyszłości Krosna.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców Krosna do aktywnego udziału w kampanii "Zróbmy to w Krośnie". Wasze zaangażowanie i pomysły są kluczowe dla rozwoju naszego miasta - dodaje prezydent.


Według Agnieszki Matuszyńskiej-Dziewitek z Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie, współrealizatora kampanii, a także warsztatów i szkoleń dla mieszkańców i urzędników poświęconych tematyce partycypacji - ta inicjatywa może być nowym otwarciem dla działań na rzecz dialogu pomiędzy mieszkańcami i miastem, w którym urząd uważniej niż do tej pory wsłuchuje się w ich głos.

Więcej informacji na temat kampanii i możliwości zaangażowania się mieszkańców i mieszkanek można znaleźć na stronie internetowej www.krosno.pl/zrobmy-to

~Józek

11-03-2024 12:32 4 3

Młodzi w wieku rozrodczym dawno z Krosna wybyli..... zostali tylko ci z plecami , albo opiekujący się rodzicami, a babcie już rodzić nie będą....Krosno umiera. Wielu ludzi młodych buduje nawet małe domy w okolicach Krosna, bo taniej niż mieszkanie w mieście im wychodzi, a dojazd do pracy w Rzeszowie to normalka
Odpowiedz

~Kurła

10-03-2024 15:37 5 5

Zróbcie teczowe uliczki.
Odpowiedz

~Krosno

10-03-2024 12:51 4 10

Nie pomogą żadne obywatelskie kampanie, jak młodzi albo egzystują z rodzicami, albo mieszkają w klitkach od pierwszego do pierwszego za GŁODOWE PENSJE. Nawet praca na cały etat jest dla krośnieńskich pracodawców problemem i z reguły dają młodym pracę na pół etatu, 3/4 albo jeszcze mniej płatny staż. Dla młodych atrakcji w mieście - 0, opustoszały rynek i nieistniejące życie nocne. Nic tylko się w takich warunkach rozmnażać i zaludniać Krosno.
Odpowiedz

~widz

10-03-2024 12:34 2 11

Czego się nie robi przed wyborami...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.