Nowoczesne laboratoria i klasopracownie, astrobazę, nową salę gimnastyczną, dwie strzelnice można było zobaczyć między innymi podczas dnia otwartego w MZSP w Miejscu Piastowym.
Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym, noszący od 1991 roku imię błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza, zorganizował w niedzielę, 17 marca dzień otwarty szkoły. Spotkanie uczniów, rodziców, opiekunów, sympatyków szkoły, a także zainteresowanych uczniów klas ósmych z regionu oraz ich rodziców zainaugurowała msza św. w Sanktuarium św. Michała Archanioła.

Po mszy wszyscy chętni mieli możliwość wejścia do najciekawszych pomieszczeń dydaktycznych. Można było zwiedzić i zapoznać się z możliwościami edukacyjnymi pracowni petrochemicznych, astrofizyki, biologii i mikrobiologii, pracowni informatycznych i językowych, pracowni poligraficznej i sieci komputerowych, warsztatów stolarskich, parku maszyn sterowanych numerycznie CNC. Do dyspozycji zwiedzających były też dwie strzelnice - pneumatyczna i wirtualna oraz nowa hala sportowa i pobliskie centrum młodzieży z salą konferencyjno-kinową. W niedzielne popołudnie MZSP zwiedziło łącznie kilkaset osób.

dzień otwarty w MZSP

- W działalności dydaktycznej nasza szkoła korzysta z innowacyjnych narzędzi zdobywania i przekazywania wiedzy. Posiadamy między innymi bardzo dobrze wyposażone pracownie, nowoczesny trakt chemiczny do nauki petrochemii, dwie strzelnice oraz niedawno otwartą nową hale sportową.Ważnym aspektem działalności szkoły jest kształtowanie osobowości młodego człowieka. Opiera się ona na trzech filarach: TRADYCJA - WYCHOWANIE - NOWOCZESNOŚĆ. Celem jest też tworzenie formuły "szkoły z duszą", w której nie bez znaczenia jest aspekt religijny. - mówi ks. dr Leszek Przybylski, dyrektor MZSP w Miejscu Piastowym.

Obecnie do szkoły uczęszcza blisko 1000 uczennic i uczniów. Mają oni możliwość kształcenia się w liceum ogólnokształcącym, technikum oraz branżowej szkole I stopnia. Do dyspozycji uczniów jest internat z 70 miejscami.

- W przypadku liceum, oprócz kierunków: mundurowego, promedycznego, językowo-biznesowego oraz medialno-dziennikarskiego, w ofercie na nowy rok szkolny mamy trzy nowe kierunki: petrochemiczno-analityczny, kosmetologiczny oraz farmaceutyczny - informuje ks. dr Paweł Wojakiewicz, wicedyrektor MZSP w Miejscu Piastowym.

Kształcenie na poziomie technikum odbywa się na kierunkach: informatycznym, grafiki i poligrafii cyfrowej, reklamy oraz technologii drewna. Od roku szkolnego 2024/2025 ma być również kształcenie na kierunku programistycznym.
MZSP kształci też w branżowej szkole I stopnia na kierunkach stolarz i tapicer.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.