Ponad 30 osób zdecydowało się oddać krew podczas akcji przy hali MOSiR w Krośnie. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli też wysłuchać prelekcji dotyczących zachowań samobójczych i cyberbezpieczeństwa.
Dzisiaj (18 marca) przy hali MOSiR przy ul. Bursaki w Krośnie odbyła się akcja krwiodawstwa. Została ona zorganizowana przez posłankę Joannę Frydrych, Urząd Miasta Krosna, Komendę Miejską Policji w Krośnie, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KMP w Krośnie, Oddział Rejonowy PCK w Krośnie, Klub HDK przy KM PSP w Krośnie oraz MOSiR w Krośnie.

- Biorąc pod uwagę sytuację demograficzną oraz starzejące się społeczeństwo, musimy podejmować wszelkie działania propagujące wiedzę, jak ważna jest krew i dlaczego warto ją oddawać - powiedziała posłanka Joanna Frydrych.

Krew można było oddać w mobilnym punkcie przy hali MOSiR. Mł. asp. Arkadiusz Pałys, koordynator akcji, poinformował, że udało się pozyskać 9 litrów krwi.

- Zgłosiło się 31 chętnych, ale nie wszyscy mogli oddać krew. Pozytywnie zostało zakwalifikowanych 20 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się dzisiaj podzielić cząstką siebie, czyli krwią. Dla wszystkich, którzy zdecydowali się oddać krew, przygotowane zostały upominki - powiedział Arkadiusz Pałys.

akcja krwiodastwa w Krośnie

Na stoisku przygotowanym przez Polski Czerwony Krzyż można było otrzymać informacje o tym, kto może zostać krwiodawcą, jakie trzeba spełnić warunki, by móc oddać krew.

Akcji Krwiodawstwa towarzyszyły prelekcje przygotowane dla uczniów szkół z krośnieńskich ponadpodstawowych dotyczące zachowań samobójczych oraz cyberbezpieczeństwa.

Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna przypomniał, że w ubiegłym roku w Krośnie zorganizowana została konferencja "Życie warte jest rozmowy. Samobójstwom można i trzeba zapobiegać", z udziałem autorytetów naukowych w Polsce w tym temacie.

- Widzimy, jak wzrasta ilość dzieci i młodzieży, która ma bardzo poważne problemy psychiczne. Młodzież ta wymaga profesjonalnego wsparcia psychiatrycznego, psychoterapeutycznego, a nawet hospitalizacji. Musimy wiedzieć, że w ostatnich latach wsparcie opieki psychicznej, psychiatrycznej nie było priorytetem władz rządzących w naszym kraju. Żyjemy w kraju, w którym z powodu samobójstw umiera dwa razy więcej dzieci i młodzieży, niż w wypadkach drogowych. Czas temu powiedzieć STOP - stwierdził Bronisław Baran.

Na temat zachowań samobójczych mówił podinspektor Daniel Lendzio, I zastępca komendanta miejskiego policji w Krośnie, a o cyberbezpieczeństwie mówił podkomisarz Paweł Buczyński, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.