Dla milionów ludzi na całym świecie, niedziela 24 marca 2024 roku, będzie wyjątkowym dniem. Spotkają się w wielu miejscach, w tym także w Krośnie, by po zachodzie słońca upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa. Każdy mieszkaniec jest mile widzianym gościem.
Uroczystość ta, znana jako Pamiątka, to najważniejszy dzień dla niemal 9 milionów Świadków Jehowy na całym świecie. Obchodzą oni to święto każdego roku, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w Ewangelii według Łukasza 22:19: "Czyńcie to na moją pamiątkę".

Jak wyjaśnia Robert Warda, rzecznik Świadków Jehowy w regionie podkarpackim: - Te słowa zostały wypowiedziane przez Jezusa jakieś dwa tysiące lat temu, 14 Nisan. Według biblijnego kalendarza księżycowego, ten dzień przypada w tym roku na niedzielę, 24 marca. Tego dnia spotkamy się w tysiącach miejsc na całym świecie, by uroczyście upamiętnić śmierć Jezusa Chrystusa, według wzoru, który ustanowił.

Co ciekawe, w zeszłym roku na święto Pamiątki przyszło ponad 20 milionów osób, czyli dużo ponad dwa razy więcej niż samych wyznawców. W Polsce w uroczystości wzięło udział aż 186 tysięcy ludzi! Z kolei w Krośnie 382. Skąd takie zainteresowanie?

Robert Warda, rzecznik Świadków Jehowy w regionie wyjaśnia: - Na uroczystość Pamiątki w Krośnie przychodzi wiele osób niebędących Świadkami Jehowy, wyrażają w ten sposób wdzięczność za ofiarę Jezusa. Serdecznie witamy takie osoby i cenimy ich otwartość na wiedzę o Bogu i Jezusie Chrystusie. Wyczekujemy naszych znajomych, przyjaciół, sąsiadów, współpracowników, kolegów ze szkoły, żeby także w tym roku spotkali się z nami na tej szczególnej uroczystości. Każdy mieszkaniec Krosna jest mile widziany.

W tym roku tylko w Polsce uroczystość Pamiątki odbędzie się w ponad 1270 miejsc - i co interesujące - aż w 11 językach. W Krośnie Świadkowie Jehowy i przybyli goście spotkają się w Sali Królestwa Świadków Jehowy, ul. Stefana Batorego 34 o godz. 17:45 i 20:00.

Podczas uroczystości zostanie wygłoszone przemówienie, które wyjaśni, dlaczego Jezus umarł i jakie znaczenie jego śmierć ma dla każdego człowieka. Program wszędzie będzie taki sam i potrwa około godziny.

Podobnie jak to było w ubiegłych latach, także i teraz w Krośnie, Świadkowie Jehowy rozpoczęli specjalną kampanię zapraszania na doroczne święto Pamiątki. W kampanii w Polsce udział bierze ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy, w tym także Krzysztof Binkowicz z Krosna. Co go do tego skłania? - Biorę udział w tej kampanii, bo rozwiązanie problemów, jakie proponuje Bóg, to moim zdaniem jedyna szansa na spokojne życie dla każdego z nas już dziś i gwarancja bezpiecznej, szczęśliwej przyszłości. Chcę, by ludzie się o tym dowiedzieli.

Obydwa wydarzenia, mają charakter otwarty, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tysięcy wyznawców.

~frater

19-03-2024 09:15 0 7

Dzień upamiętniający śmierć na krzyżu Jezusa Chrystusa Syna Bożego wypada w Wielki Piątek 29 marca br.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.