Krośnieńskie szkoły ponadpodstawowe przedstawiły ofertę, jaka będzie dostępna w tegorocznej rekrutacji do klas pierwszych. Na ósmoklasistów czeka około 950 miejsc.
Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna podkreśla, że na ósmoklasistów czekają znakomicie przygotowane i dobrze wyposażone szkoły zapewniające swoim uczniom dobry start w dorosłe życie zawodowe. Sprawia to, że szkoły ponadpodstawowe są chętnie wybierane nie tylko przez ósmoklasistów z Krosna, ale także z sąsiednich powiatów, a nawet z dalszych regionów.

bronisław baran

- Z roku na rok spada liczba absolwentów klas ósmych. W obecnym roku szkolnym do naszych szkół przyjęliśmy ponad 1800 absolwentów klas ósmych. Na rok szkolny 2024/2025, biorąc pod uwagę liczbę absolwentów w krośnieńskich szkołach podstawowych i w okolicznych powiatach, przygotowaliśmy 900-950 miejsc w klasach pierwszych - mówi Bronisław Baran (na zdjęciu z prawej podczas oficjalnego otwarcia Turnieju Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w "Mechaniku").

Na poziomie liceum ogólnokształcącego miasto Krosno proponuje kształcenie na 16 kierunkach.

- Atrakcyjnie wygląda też oferta w przypadku kształcenia zawodowego w technikach i branżowych szkołach I stopnia. W 17 przygotowanych oddziałach chcemy kształcić na 27 kierunkach zawodowych. Dyrektorzy są przygotowani, by kształcić w klasach dwuzawodowych, a w jednym przypadku mamy przygotowane miejsca w oddziale wielozawodowym. Chciałbym zaznaczyć, że w przypadku techników nasze szkoły nie konkurują między sobą, nie oferują takich samych kierunków kształcenia zawodowego. Dzięki temu każda szkoła ma bardzo dobrze przygotowane pracownie pod kątem własnych specjalizacji oraz bardzo dobrze przygotowanych specjalistów - tłumaczy zastępca prezydenta Krosna..

budowlanka krosno

W celu zapoznania się przez ósmoklasistów i ich rodziców z ofertą edukacyjną danej szkoły ponadpodstawowej krośnieńskie szkoły organizują DNI OTWARTE 11 kwietnia w II LO, ZSP nr 1 ("Szczepanik"), ZSP nr 2 ("Szpetnar"), ZSM ("Mechanik"), ZSNG ("Naftówka"), ZSEiO ("Elektryk"), ZSAB ("Budowlanka") i CKU oraz 19 marca w I LO.

- Dni otwarte w krośnieńskich szkołach dają możliwość poznania placówki, są okazja do rozmów, wzięcia udziału w aktywnościach przygotowanych przez szkoły oraz pomagają ósmoklasistom podjąć decyzję o dalszym kształceniu - zaznacza Bronisław Baran zastępca prezydenta Krosna.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 13 maja 2024 r. Informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie elektronicznego naboru na oficjalnej stronie miasta Krosna.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.