W miejscowości Ustrobna trwa protest rolników.
W środę (20 marca) w Ustrobnej w gminie Wojaszówka po godzinie 10:00 rozpoczął się protest rolników. Manifestacja ta wpisuje się w ramy Ogólnopolskiego Strajku Generalnego rolników, wyznaczonego przez Radę Krajową Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność".

Uczestnicy strajku zgromadzili się na drodze wojewódzkiej nr 990 w Ustrobnej na wysokości kościoła. W ramach protestu rolnicy zablokują drogę w obu kierunkach na kilkadziesiąt minut, po czym ruch zostanie wznowiony a następnie ponownie zablokowany.

Celem manifestacji jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację polskich rolników, którzy czują się zagrożeni przez obecną politykę ekologiczną Unii Europejskiej oraz konkurencję produktów z importu, które często oferowane są na rynku po niższych cenach, nie spełniając przy tym równie rygorystycznych wymogów produkcji. Rolnicy domagają się zatem rewizji obecnych przepisów oraz ochrony krajowego rynku przed zalewem zagranicznych produktów.

Ze względu na lokalizację protestu, przez większą część dnia można było spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 990.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.