W miejscowości Cergowa tir pełen butelek przełamał bariery ochronne i spadł do rzeki Jasiołka. Kierujący miał ogromne szczęście, wyszedł z kabiny o własnych siłach.
Do zdarzenia doszło około godz. 08:40 w miejscowości Cergowa (Gmina Dukla), na drodze krajowej nr 19, tuż przed Zboiskami.

47-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem siodłowym marki Volvo z naczepą wypełnioną pustymi butelkami, jadąc w kierunku Miejsca Piastowego, zjechał na lewy pas ruchu i wjechał w bariery ochronne na moście niszcząc je po czym uderzył w drzewo i wpadł z wysokości około 8 metrów do rzeki Jasiołka.Kierujący miał ogromne szczęście, wyszedł z kabiny o własnych siłach. Ratownicy medyczni którzy przybyli na miejsce udzielili mu pierwszej pomocy i przetransportowali do szpitala. Policjanci ustalili, że był trzeźwy.

Ze zbiornika ciągnika siodłowego wyciekło paliwo do rzeki, strażacy w kilku miejscach założyli zapory przeciwolejowe. Część paliwa udało się wypompować. Dla bezpieczeństwa wyłączono pompy na ujęciu wody w Wietrznie.

Na czas działań ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później ruch odbywał się już bez większych utrudnień. Na czas wyciągania pojazdu najprawdopodobniej zostanie jednak znowu zamknięta dla ruchu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.