Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, doradca społeczny wicepremiera, ministra obrony narodowej, wziął udział w konferencji prasowej poświęconej problemowi ze składowiskiem odpadów w Tarnowcu (powiat jasielski).
W Tarnowcu (powiat jasielski) graniczącym w powiatem krośnieńskim została zorganizowana konferencja prasowa dotycząca składowiska odpadów. Spotkanie, w którym wziął udział również dr nauk med. Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, doradca społeczny wicepremiera, ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, odbyła się w miejscu, gdzie od roku 2014 były składowane odpady. Kontrole miały wykazać wiele nieprawidłowości związanych z tym tematem.

- Miejsce, gdzie się znajdujemy przypomina obraz kosmiczny, ale nie jest to obraz złotego globu, ale jest to krajobraz rzeczywisty. Jest to bomba ekologiczna i musimy o tym wiedzieć. Jeżeli te wszystkie odpady pójdą w ziemię, w wodę, to następne pokolenia będą miały pierwiastki śladowe w swoich kościach, wątrobie, będzie nadumieralność na choroby nowotworowe - stwierdził dr Dariusz Sobieraj.

Zobacz, z jakim problemem borykają się mieszkańcy Tarnowca i okolic?


~bardzo eko

23-03-2024 17:55 2 3

Ta wiadomość to po prostu skandal i mam nadzieję, że sprawę się nagłośni i pomyślnie rozwiąże. 21 wiek, tyle metod utylizowania odpadów, a na Podkarpaciu jak by średniowiecze było. Śmieci do zakopać w ziemi, a co tam, że potem szkodliwe substancje przechodzą do wód gruntowych, ziemie są zanieczyszczane, a potem słynny płacz: skąd tyle nowotworów? Właśnie stąd. Edukacja LEŻY i KWICZY. Nie mówiąc o tutejszym wylewaniu fekaliów z gospodarstw domowych do strumieni i rzek.
Odpowiedz

~Alex

23-03-2024 07:20 2 4

Przecież o tym procederze było wiadomo od dawna. Dopiero teraz odkryto nieprawidłowości. Szopka.

Odpowiedz

~Dron

22-03-2024 20:54 3 7

Pewna firma działająca na terenie gminy Chorkowka jest sprytniejsza i poprostu zakopuje odpady w posiadanych gruntach i co więcej dostaje jeszcze dopłaty unijne do działalności rolniczej.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.