Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych i prezydent Krosna Piotr Przytocki zaprosili na krośnieński rynek na uroczyste święcenie wielkanocnych pokarmów.
W samym sercu krośnieńskiej starówki odbyło się uroczyste święcenie pokarmów wielkanocnych. Inicjatywa ta, organizowana przez Prezydenta Krosna Piotra Przytockiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Unia Przedsiębiorczych, na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń, przyciągając mieszkańców miasta chcących podzielić się radością świąt.

Wielkanocne święcenie pokarmów na rynku w Krośnie

Piękna, słoneczna pogoda dopisała. Na święcenie przybyły całe rodziny, co jest dowodem na to, że tradycja ta jest żywa i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Szczególnie wzruszający był widok najmłodszych mieszkańców, którzy z zaciekawieniem obserwowali całe wydarzenie, trzymając w rękach małe koszyczki wypełnione wielkanocnymi specjałami.

Głównym punktem uroczystości było święcenie pokarmów, które odbyło się pod okiem ks. Andrzeja Chmury, proboszcza Parafii Farnej w Krośnie, gwardiana klasztoru o.o. Franciszkanów o. Piotra Micała i dyrektora Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie ks. Andrzeja Deca.

Wielkanocne święcenie pokarmów na rynku w Krośnie

Na wydarzeniu nie zabrakło również życzeń wielkanocnych, które złożyli m.in. Prezydent Krosna Piotr Przytocki, zastępcy Bronisław Baran i Tomasz Soliński, poseł Joanna Frydrych, przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit.

Tradycyjne święcenie pokarmów zakończyło się dzieleniem jajkiem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z krośnieńskiej starówki:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.