11 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbył się Dzień Otwarty, w którym wzięli udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych chcący zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.
W tym roku "Szczepanika" odwiedzili uczniowie z 29 szkół, blisko 250 uczniów ze szkół podstawowych z miasta Krosna: SP Nr 4, 5 i 14 oraz uczniowie szkół podstawowych z powiatu krośnieńskiego, strzyżowskiego, brzozowskiego i jasielskiego m.in. z: Chorkówki, Frysztaka, Głojsc, Iwli, Iwonicza, Jabłonicy Polskiej, Jedlicza, Łęk Strzyżowskich, Łubna Szlacheckiego, Malinówki, Wiśniowej, Warzyc, Piotrówki, Sieniawy, Tarnowca, Targowisk,  Wietrzna, Wojaszówki, Woli Jasienickiej, Zalesia, Zmiennicy i Żeglec.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji, dzięki którym mogli poznać specyfikę funkcjonowania szkoły oraz panującą w niej atmosferę, a przy okazji zapoznać się z oferowanymi kierunkami kształcenia zarówno w liceum i technikum.

Dzień Otwarty w Szczepaniku

Na rok szkolny 2024/2025 "Szczepanik" proponuje kandydatom w V Liceum Ogólnokształcącym profile kształcenia humanistyczny i pożarniczy, a w Technikum Nr 1 naukę w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki, technik spedytor i technik przemysłu mody.

Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali interesujące pokazy i warsztaty: wśród nich emocjonujący pokaz pierwszej pomocy oraz aromatyczny pokaz balistyczny. Niezwykle przyciągający okazał się kolorowy pokaz mody, prezentujący stroje zaprojektowane i wykonane przez uczennice technikum przemysłu mody. 

Na miłośników książek czekała oferta zapoznania się ze zbiorami multimedialnej biblioteki oraz efektami realizowanych przez nią projektów m.in. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dzień Otwarty w Szczepaniku

Na sali gimnastycznej znajdowały się stoiska promujące profile i kierunki kształcenia. Atutem tej przestrzeni była możliwość swobodnego porozmawiania z uczniami i nauczycielami. Uczniowie, którzy przybywali zarówno w grupach, jak i indywidualnie, mogli otrzymać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania związane z funkcjonowaniem szkoły. Było nawet miejsce na spontaniczne tańce, wśród których królowała belgijka i makarena.

Wśród jakości, które towarzyszyły temu wydarzeniu z pewnością znalazła się różnorodność. W wędrówce po "Szczepaniku" uczniowie szkół podstawowych mogli zanurzyć się w historii dzięki pokazowi Grupy Rekonstrukcyjnej, lub zgłębiać tajemnice  świata przyrody oraz człowieka podczas lekcji pokazowych z biologii i fizyki.

Kolejną atrakcją był festiwal zawodów, którego celem było pokazanie przyszłości w branży administracyjno - usługowej, handlowej, hotelarskiej, turystycznej, spedycyjnej oraz branży mody.

Zobacz zdjęcia.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.