Data 20 października 2015 r. przejdzie do historii gminy Miejsce Piastowe, wsi Głowienka i Szkoły Podstawowej im. Benedykta Wierdaka. W deszczowe przedpołudnie uroczyście otwarto nową sale gimnastyczną.
- Wszystko co się zaczyna ma też swój koniec. 10 lat temu uzyskaliśmy pozwolenie na budowę a dziś możemy salę otworzyć - rozpoczął uroczystość Marek Klara Wójt Gminy Miejsce Piastowe. Po przywitaniu zaproszonych gości, mieszkańców gminy Miejsce Piastowe i dzieci przybliżył historię budowy sali gimnastycznej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Benedykta Wierdaka Krzysztof Roman w swoim wystąpieniu podkreślił, że sala ma służyć wszystkim mieszkańcom gminy. - Od dziś jest wspaniałą wizytówką nie tylko Głowienki ale całej gminy. To jest sala którą możemy się naprawdę pochwalić, to jest obiekt na miarę XXI wieku - mówił dyrektor.

Uroczystego przecięcia wstęgi symbolizującego otwarcie budynku dokonali uczniowie. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej, zespołu Melorytm oraz Zespół Tańca Ludowego "Pogórzanie".Koszt realizacji inwestycji to ponad 6,7 mln zł (dofinansowanie 1,5 mln zł). Ogółem powierzchnia budynku to 2018 m2. Sala gimnastyczna ma powierzchnię 845 m2, można grać w piłkę ręczną i nożną, siatkówkę, tenisa ziemnego. Widownia ma 211 miejsc siedzących. W budynku znajduje się m.in. winda dla niepełnosprawnych, pokój trenera, magazynki, szatnie, przebieralnie i sanitariaty.