Niebawem rozpoczną się prace związane z budową chodnika na odcinku Zręcin ul. Karpacka - Bóbrka ul. Podkarpacka.
Budowa infrastruktury drogowej to proces wymagający czasu, staranności i odpowiedniego przygotowania. Niebawem rozpoczną się prace związane z budową chodnika na odcinku Zręcin ul. Karpacka - Bóbrka ul. Podkarpacka, który stanowić będzie istotne uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej zwiększającej bezpieczeństwo pieszych.

Budowa chodnika jak i innych zadań inwestycyjnych to wieloetapowy proces, który niejednokrotnie trwa kilkanaście miesięcy. Pierwszym krokiem, który poprzedził rozpoczęcie prac, było podpisanie 2 listopada 2022 r. porozumienia z Powiatem Krośnieńskim w sprawie przejęcia zadania publicznego dotyczącego przebudowy dróg powiatowych, obejmującego między innymi budowę chodników oraz poszerzeń dla pieszych. Kolejnym krokiem było podjęcie stosownych uchwał Rady Gminy (przyjmujący zadanie) i Powiatu (powierzający zadanie).
To właśnie w ramach tego porozumienia będzie realizowane zadanie budowy chodnika na omawianym odcinku drogi.

Umowa na projektowanie chodników przy drogach powiatowych, w tym również przy drodze powiatowej Zręcin - Wietrzno - Zboiska w miejscowościach Zręcin i Bóbrka, została podpisana 7 lutego 2023 roku, z firmą BID Sanok. Projektowanie jest istotnym etapem, który poprzedza faktyczne prace budowlane, wielkość, zakres oraz skosztorysowanie całego zadania.

Następnie 28 lipca 2023 r. został złożony wniosek o dofinansowanie na to zadanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych edycja 6 dotycząca gmin PPGR . Wstępną promesę dotyczącą projektu otrzymano 20 września 2023 r. na kwotę 2 500 000 zł.

Po przeprowadzeniu procesu projektowania, przetarg na realizację budowy chodnika został ogłoszony 28 lutego 2024 roku. Po dokładnej analizie ofert, rozstrzygnięto go 3 kwietnia 2024 roku. Wartość zadania została ustalona na 3 960 981,30 zł, a termin realizacji zaplanowano do 14 października 2024 roku.

15 kwietnia 2024 roku, podpisano umowę z wykonawcą zadania. Wybraną firmą jest Stan Bruk s.c., która będzie odpowiedzialna za realizację prac budowlanych na omawianym odcinku drogi.
Budowa chodnika na odcinku Zręcin (ul. Karpacka) - Bóbrka ul. Podkarpacka jest więc nie tylko kolejnym krokiem w modernizacji infrastruktury, ale również ważnym elementem poprawy komfortu życia mieszkańców oraz bezpieczeństwa pieszych poruszających się po tym obszarze.

~Snack

25-04-2024 05:55 0 7

Ta potrzeba istnienia chodnika okupiona została przypadkami tragicznych wydarzeń na przestrzeni kilkunastu lat gdzie wiele osób straciło życie na skutek braku zdecydowanych działań ze strony zarządcy czyli powiatu. Dzięki staraniom władz gminy i pozyskaniu środków może w końcu będzie bezpieczniej. Pozostaje jeszcze kwestia weryfikacji oznakowania (teren zabudowany) i należytej dbałości o rowy...ale może to też za dużo dla zarządu dróg! Czekajmy na efekt chodnika oby nie 45 lat jak na nowy asfalt
Odpowiedz

~Do zrecinioka

24-04-2024 17:31 1 2

Typowe myślenie dla tubylca z trabanta który nie oddał by nawet milimetra swojego dla poszerzenia pasa drogowego. !!!!!!!!
Odpowiedz

~jazz

17-04-2024 21:12 11 2

A dlaczego tam nie chcą zrobić ścieżki pieszo-rowerowej. Przecież tam większość rowerami jeździ, a nie tylko chodzi. Dodatkowo zachęciliby mieszkańców do ograniczenia ruchu samochodowego na rzecz rowerów.
Odpowiedz

~zręciniok

17-04-2024 17:31 7 7

Droga wąska jak diabli - wszyscy z tej okolicy jadą autami bo wszędzie daleko a "ci" będą chodnik za prawie 4 mln robić. Szczyt głupoty gminy Chorkówka i jej radnych. Drogę poszerzyć a całej szerokości do Wietrzna i zrobić nowy odcinek przez cały Zręcin bo dziura na dziurze, a ci się za chodnik zabierają gdzie przejdzie raptem dwie osoby na krzyż!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.