W Dukli odbyło się sympozjum poświęcone osobom ze spektrum autyzmu.
W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Świadomości Autyzmu z ramienia Szkoły Podstawowej w Dukli Józefa Winnicka - Sawczuk i Paulina Domaradzka w dniu 9 kwietnia br. zorganizowały sympozjum poświęcone osobom ze spektrum autyzmu.

Jest to temat niezwykle ważny i wciąż odkrywa nową wiedzę, z którą rodzice, opiekunowie, nauczyciele i terapeuci powinni się dzielić. Ogromem wiedzy i swego doświadczenia podzielili się z uczestnikami konferencji zaproszeni goście: Agnieszka Rajs-Glazar - pedagog, logopeda, terapeuta wczesnej interwencji, terapeuta karmienia, analityk zachowania z Krakowa, Elżbieta Janicka - terapeuta pedagogiczny, psycholog, pracownik Fundacji Wielkie Serce z Krosna oraz Małgorzata Bielec - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dukli.

Dni Świadomości Autyzmu w Dukli

Prelekcje dotyczyły wsparcia rodziny, dzieci i nauczycieli, terapii oraz opieki osób w spektrum autyzmu, zarówno ze strony szkoły, jak i innych placówek, w tym MOPS-u. Dopełnieniem treści było wystąpienie Dyrektor do spraw Rozwoju i Promocji Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie Małgorzaty Szybiak, oraz wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie/ oddział w Krośnie Justyny Bogaczyk-Zając.

Całość uświetniły występy muzyczne sióstr: Jagody i Mileny Zając z Lubatowej. W spotkaniu wzięli udział: rodzice, opiekunowie, nauczyciele, terapeuci, przedstawicie różnych instytucji edukacyjnych z terenu Dukli oraz powiatu krośnieńskiego. Honorowym Patronatem wydarzenia był Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Pelczar i Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.