Do pożaru doszło w niedzielę po południu w jednym z domów w miejscowości Świerzowa Polska. Kobiety które próbowały gasić ogień podtruły się dymem.
W niedzielę 25 października po godz. 12-tej ogień pojawił się na poddaszu murowanego domu jednorodzinnego przy ul. Szkolnej w Świerzowej Polskiej.

Pierwszy na miejsce pożaru przybył zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczepańcowej. Strażacy szybko zlokalizowali ogień i go ugasili a także udzielili pierwszej pomocy kobietom które próbowały same gasić płomienie i podtruły się dymem. Kolejni strażacy sprawdzili budynek i wynieśli na zewnątrz część dobytku.Dwie poszkodowane kobiety trafiły do szpitala. Przyczynę pożaru będzie ustalać policja. Wiele wskazuje na to, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej na poddaszu.

Do działań ratowniczych zadysponowane zostały łącznie trzy samochody z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczepańcowej i Świerzowej Polskiej. Na miejscu pojawiły także dwie karetki pogotowia, pogotowie energetyczne i patrol policji z Komisariatu Policji w Dukli.