Wolontariusze - mieszkańcy i sympatycy Gminy Korczyna już kolejny raz odpowiedzieli na apel Urzędu Gminy Korczyna i włączyli się w wielką akcję porządkową "Razem posprzątajmy Gminę Korczyna".
W porządkach wzięło udział kilkaset osób, uczniów i pracowników szkół podstawowych, harcerzy, dzieci ze świetlicy młodzieżowej, strażaków, członków klubów sportowych, rad sołeckich, radnych Rady Gminy, sołtysów, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, pracowników Urzędu Gminy. Nie funkcja i stanowisko się tu jednak liczyło, a zapał do wspólnej pracy. A efekt był, podobnie jak przed rokiem, ogromny. Zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym sensie - pozytywnym, bo tak liczny udział mieszkańców chętnych by zadbać o swoją okolicę niewątpliwie cieszy, negatywnym, bo liczba śmieci wcale nie maleje.

Apelujemy po raz kolejny - las i przydrożny rów to nie jest śmietnik! Miejscem dla zużytych opon, szyb samochodowych, ceramiki sanitarnej, plastiku czy materiałów budowlanych jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Korczynie lub w Węglówce, nie strumyk czy park- mówią organizatorzy.

Jeśli widzisz, że ktoś nielegalnie wysypuje śmieci w miejscu publicznym, nie wahaj się i zgłoś tę informację Policji (Posterunek w Korczynie - ul. Rynek 14, Korczyna. tel. 47 828 30 80).

~A ludzie z okien nie widzą

26-04-2024 11:28 0 4

Podobnie jak sprawa niszczenia farba znaków drogowych i ich wylamywanie oraz niszczenie barierek jest "arcytrudna" i nie wiadomo kto to zrobił...
Odpowiedz

~As

25-04-2024 20:59 2 5

Uczniowie raz w tygodniu powinni sprzątać to może by się udało zmienić zachowanie przyszłych pokoleń.Dotarlo by może wreszcie do mózgów po co stoją kosze na śmieci.
Odpowiedz

~Co za banda

24-04-2024 13:01 1 7

Świetna inicjatywa,ale rzeba w końcu ukarać prawnie te hołotę która przenosi się z miejsca na miejsce zostawia opony i inne smieci wznosi konstrukcje i niszczy drzewostan.O głośnych libacjach nie wspominając...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.