W Rzeszowie odbył się Ogólnopolski Konkurs "Sztuka Przeobrażeń". W konkursie wzięły udział uczennice Szczepanika, które zostały finalistkami konkursu.

Ogólnopolski Konkurs "Sztuka Przeobrażeń" już za nami. Klaudia Jodłowska z klasy 3 Technik Przemysłu Mody oraz Sandra Zajdel z klasy 2 Technik Przemysłu Mody prezentowały swoje prace w finale VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sztuka przeobrażeń" w Rzeszowie. Już sam udział w finale tak prestiżowego konkursu to olbrzymie osiągnięcie.

Tegoroczna VII edycja konkursu nosiła tytuł "Stroje balowe w literaturze i filmie" i miała miejsce w Zespole Szkól Gospodarczych w Rzeszowie. W konkursie udział wzięło 25 uczestników z różnych szkół w Polsce, którzy zaprezentowali w pokazie mody zaprojektowane i uszyte przez siebie prace.
Projekty zaprezentowali uczniowie z: Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich w Katowicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie oraz Zespołu Szkół Gospodarczych im. M. Spytka Ligęzy w Rzeszowie.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury konkursowe w składzie:
1. Prodziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej Pani Barbara Niekraszewicz
2. Projektantka studia mody VISSAVI - Pani Jolanta Ślęzak
3. Projektantka i właścicielka zakładu Odzieży Damskiej Duet - Pani Zuzanna Drozdowska
4. Projektantka mody, właścicielka marki, organizatorka imprez modowych w Polsce i na świecie - Pani Basia Olearka
5. Trener branży beauty, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu oraz Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Pani Iwona Pięknik
6. Historyk sztuki, twórca i opiekun kolekcji strojów i akcesoriów historycznych w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie Pani Beata Kuman
7. Projektantka i właścicielka Pracowni Mody Ślubnej AFRODYTA Pani Kazimiera Nieczaj - przewodnicząca jury.

Obie kreacje uczennic ZSP nr w Krośnie Klaudii oraz Sandry zostały perfekcyjnie wykonane i dopracowane w każdym szczególe,co zostało zauważone przez uczestników konkursu i jury. Szczególnie doceniona została praca Klaudii Jodłowskiej - Królowa Kier, która dostała szczególe wyróżnienie w konkursie.
- To kolejna historia sukcesu, która podkreśla wysoką jakość edukacji w naszej szkole. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzmy im kolejnych spektakularnych sukcesów-dodaje dyrekcja ZSP nr 1 w Krośnie.
Opiekę nad uczennicami sprawowały Wiesława Szwast i Teresa Belcik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.