Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie kończy w tym roku 25 lat. 27 maja br. odbędzie się gala jubileuszowa podsumowująca 25 lat Uczelni, a 7 czerwca br. II Zjazd Absolwentów. Zobacz szczegóły obchodów jubileuszowych.
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnie. Jest wciąż uczelnią młodą, ale na stałe już wpisała się w krajobraz Krosna. Gdy w 1999 roku powoływano ją do istnienia, być może nawet nie przypuszczano, że będzie się prężnie rozwijać, rozbudowując bazę dydaktyczną, poszerzając ofertę edukacyjną i wciąż podnosząc standardy kształcenia.

Instytutów jest dziś trzy, kierunków kilkanaście. Przybyło studentów, absolwentów, pracowników. Wyremontowano należące do uczelni budynki, dzięki czemu studenci uczą się w nowoczesnych salach wykładowych, pracowniach i laboratoriach. Uzyskane efekty są dziełem wielu wybitnych profesorów, kadry kierowniczej i administracyjnej.

- Spełniliśmy marzenie osób tworzących tą Uczelnię od podstaw - PANS w Krośnie to miejsce kształcenia nowych pokoleń specjalistów i wspólnota ludzi, którym zależy na ciągłym zdobywaniu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji i rozszerzaniu umiejętności - podkreśla Rektor uczelni dr hab. Zbigniew Barabasz.

25 lat krośnieńskiej uczelni. Zaproszenie na Zjazd Absolwentów

Uroczystości związane z 25-leciem Uczelni to znakomita okazja do podsumowania osiągnięć, wkładu pracy wszystkich pracowników, sukcesów studentów i absolwentów oraz osób, dla których historia Uczelni jest bliska. To powód do dumy z dotychczasowych osiągnięć, formułowania planów na przyszłość, ale także znakomita okazja do radosnego świętowania Jubileuszu.

- Obecność uczelni wyższej w Krośnie przyczyniła się do wzrostu aktywności życia społecznego i kulturalnego miasta. Dzięki stałej współpracy władz uczelni z lokalnymi przedsiębiorcami, szkołami i placówkami wychowawczymi i instytucjami życia kulturalno-społecznego, kształcenie w krośnieńskiej uczelni stało się ważnym elementem życia regionu. Skupiając w swoich murach zdolną, aktywną młodzież, uczelnia nadaje nowy wymiar edukacji, uczy młodych ludzi profesjonalizmu, skuteczności w działaniu, ale także pasji i radości życia - zaznacza dr hab. Zbigniew Barabasz.

Gala jubileuszowa podsumowująca 25 lat Uczelni odbędzie się 27 maja w Kampusie Technicznym przy ul. prof. J. Dmochowskiego 12. Uczestniczyć w nim będą goście z uczelni akademickich, pracownicy, studenci i mieszkańcy Krosna. W trakcie posiedzenia zasłużeni dla krośnieńskiej uczelni zostaną uhonorowani okolicznościowymi wyróżnieniami. Oprawę muzyczną zapewni zespół smyczkowy Carpatia Quintet. Wydana zostanie również okolicznościowa publikacja podsumowująca 25 lat uczelni.

25 lat krośnieńskiej uczelni. Zaproszenie na Zjazd Absolwentów

W ramach obchodów jubileuszowych zorganizowane zostaną wydarzenia towarzyszące:

25 maja - Rajd BARTEK czyli Beskidzki Akademicki Rajd Turystów Ewentualnie Krajoznawców
27 maja - Główne obchody jubileuszu 25-lecia - Uroczyste posiedzenie Senatu
28 maja - Konferencja studenckich kół naukowych
3-4 czerwca - Konferencja Miejsca i nie-miejsca edukacji
4 czerwca - Bieg Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o Puchar Rektora
6 czerwca - Koncert Uczelnia Miastu
6- 7 czerwca - Koncert zespołu Happysad w ramach Krośnieńskich Juwenaliów
7 czerwca - II Zjazd Absolwentów
11 czerwca - Piknik u Pigonia

Wszystkich, którzy studiowali w Krośnie zapraszamy do udziału w II Zjeździe Absolwentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych, zorganizowany z okazji obchodów 25-lecia naszej uczelni oraz 35 lat kształcenia na studiach wyższych w Krośnie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w dniu 7 czerwca 2024 roku. Będzie to doskonała okazja do ponownego spotkania się, wspomnień z czasów studenckich oraz wymiany doświadczeń związanych z życiem zawodowym po ukończeniu nauki.

Program II Zjazdu Absolwentów PANS w Krośnie:

7 czerwca 2024 roku (piątek):
  • 16:00 - 17:00 Rejestracja uczestników - aula, ul. Dmochowskiego 12, Krosno
  • 17:00 - 17:45 Oficjalne otwarcie Zjazdu Absolwentów z przemówieniem Rektora PANS w Krośnie
  • 17:45 - 18:30 Zwiedzanie, możliwość spotkania w grupach studenckich, spotkania z wykładowcami
  • 19:00 - 20:00 Spotkajmy się przed Balem… Restauracja "Dwa Serca" ul. Bieszczadzka 80, Krosno
  • 20:00 - Rozpoczęcie Balu Absolwenta, Restauracja "Dwa Serca"
Wszelkie informacje dotyczące organizacji Zjazdu Absolwentów dostępne są na stronie: https://kpu.krosno.pl/zapraszamy-na-ii-zjazd-absolwentow/

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 20 maja 2024 r. za pośrednictwem formularza elektronicznego: https://pans.krosno.pl/rejestracja-zjazd-absolwentow-panskrosno-2024

Liczymy na Państwa obecność i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Świętujmy razem jubileusz Uczelni.