W Iwoniczu-Zdroju odbyły się społeczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W miniony piątek (3 maja) Iwonicz-Zdrój po raz kolejny uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne obchody miały charakter społeczny.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16:00 od mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Iwoniczu-Zdroju. Msza święta była okazją do modlitwy o pokój i pomyślność Polski oraz oddania hołdu twórcom Konstytucji 3 Maja.

obchody 3 maja w Iwoniczu-Zdroju

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości wyruszyli na Plac Oczki przed Krzyż Milenijny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Przemarszowi towarzyszyła Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Avanti.

W programie uroczystości znalazły się przemówienia okolicznościowe oraz złożenie kwiatów, wiązanek i wieńców pod Krzyżem Milenijnym.

Po zakończeniu uroczystości przy Krzyżu Milenijnym uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na plac Dietla, gdzie odbył się mini koncert patriotyczny w wykonaniu orkiestry.

~Zakłopotany

05-05-2024 16:30 2 5

Dlaczego uczestnicy mają przypięte barwy: biało - czerwono- białe / są to barwy Białorusi / a nie biało czerwone? Może to ktoś wyjaśnić?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.