Nowy burmistrz gminy Jedlicze i nowo wybrani radni radni złożyli ślubowanie podczas I sesji Rady Gminy Jedlicze. Wojciech Tomkiewicz poinformował też o pierwszych zmianach w urzędzie.
W wyborach do Rady Miejskiej w Jedliczu, które odbyły się 7 kwietnia, mandat radnego uzyskali: Anna Kwiatkowska, Łukasz Orzechowicz, Oliwia Wojnar, Krystian Sobczak, Ewa Okólska, Agnieszka Bobrowska, Joanna Przybysz, Zofia Kusiak, Marzena Wojdyło (wszyscy z komitetu "Razem dla Gminy Jedlicze" Wojciecha Tomkiewicza), Wojciech Uram, Dariusz Borek ("Mieszkańcy Razem" Jolanty Urbanik), Grzegorz Kozubal ("Razem w Przyszłość" Artura Pytko), Łukasz Jaklik, Małgorzata Ginalska ("Lepsze Jutro" Ryszarda Dziury), Grzegorz Styś (KWW Grzegorz Styś).

Także 7 kwietnia mieszkańcy gminy Jedlicze już pierwszej turze zdecydowali, że urząd burmistrza przez następne pięć lat będzie piastował Wojciech Tomkiewicz (50,66 proc. - "Razem dla Gminy Jedlicze") , który pokonał dotychczasową burmistrz Jolantę Urbanik (30,63 proc. - "Mieszkańcy Razem"), Artura Pytko (10,52 proc. - "Razem w Przyszłość") i Ryszarda Dziurę (8,20 proc. - "Lepsze Jutro").

I sesja Rady Miejskiej w Jedliczu

Dzisiaj (7 maja) w sali narad Urzędu Gminy w Jedliczu odbyła się I sesja Rady Miejskiej IX kadencji. Otworzyła ją najstarsza wiekiem radna - Małgorzata Ginalska.

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Jedliczu Marek Zaremba wydał zaświadczenia o wyborze na radnego Rady Miejskiej w Jedliczu, po czym nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Odbyły się także wybory przewodniczącego Rady Miejskiej. Stanowisko to będzie piastować Anna Kwiatkowska, która została wybrana jednogłośnie. Podczas pierwszej sesji wybrano także wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim także jednogłośnie Łukasz Orzechowicz.

I sesja Rady Miejskiej w Jedliczu

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Jedliczu wydał również zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Gminy Jedlicze. Burmistrz Wojciech Tomkiewicz złożył ślubowanie. W inauguracyjnym wystąpieniu po zaprzysiężeniu podkreślił, że samorząd to wspólnota, w której wszyscy powinniśmy się szanować.

- Myślę tutaj o burmistrzu, o radnych. Ale ta wspólnota to przede wszystkim mieszkańcy gminy, wszyscy, którzy tutaj mieszkają, mają swoje problemy. Myślę, że to powinniśmy osiągnąć, ale pod warunkiem, że ten szacunek dla drugiego człowieka będzie nam przyświecał w codziennej działalności - stwierdził Wojciech Tomkiewicz.

I sesja Rady Miejskiej w Jedliczu

Nowy burmistrz pozdrowił nieobecną na sesji burmistrz poprzedniej kadencji Jolantę Urbanik oraz radnych byłej kadencji, na czele z jej przewodniczącym Piotrem Woźniakiem, który wziął udział w dzisiejszych obradach.

- Pamiętajmy o szacunku dla nich. Chociaż czasem mogliśmy się nie zgadzać, to oni dla nas pracowali i mają swoje miejsce w historii gminy Jedlicze - dodał burmistrz.

Przypomniał, że przed nowymi władzami ciężka i odpowiedzialna praca, gdyż podjęte zobowiązania wobec mieszkańców trzeba teraz wykonać.

- Powoli przechodzą do historii i tracą swoją ważność komitety wyborcze, ale teraz powinniśmy sobie jeszcze raz przeczytać to, co napisaliśmy w naszych ulotkach wyborczych, bo to pozostanie do końca kadencji aktualne - zaznaczył Wojciech Tomkiewicz.

I sesja Rady Miejskiej w Jedliczu

Nowy burmistrz zapowiedział już pierwsze zmiany w urzędzie. Stanowisko wiceburmistrza obejmie Katarzyna Bęben, obecna prezes spółki Lotnisko Krosno, a skarbnikiem została już Jolanta Bik.

Z zaproszenia na inauguracyjną sesję Rady Miejskiej w Jedliczu skorzystali między innymi wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril, wybrani do rady Powiatu Krośnieńskiego: Piotr Bril, Marcin Józefowicz i Jan Juszczak, były wójt gminy Korczyna, wybrany obecnie do Rady Powiatu Krośnieńskiego Jan Zych, który przez 21 lat był szefem nowego burmistrza Jedlicza oraz Zbigniew Sanocki, burmistrz gminy Jedlicze wcześniejszych kadencji. Listy gratulacyjne nowym radnym oraz burmistrzowi Wojciechowi Tomkiewiczowi, w imieniu ustępującej burmistrz Jolanty Urbanik, wręczył sekretarz gminy Jerzy Jagustyn.

~do Janiny

13-05-2024 12:26 0 1

Zobaczycie nic się nie zmieni , ani w kulturze tym bardziej trzeba młodości charyzmy
Odpowiedz

~dziadek

10-05-2024 11:50 3 1

Jaśka chyć się garów i nie mieszaj się burmistrzowi do polityki. ;-))
Odpowiedz

~Janina

10-05-2024 10:49 0 7

Co z konkursem na dyrektora biblioteki? co z jedlicką kultura? czy nowy burmistrz wydał zgodę na wycenę i koszty Dni Jedlicza? co z kulturą? czas na młodość?! Jeszcze chciałam zapytać o kuriozalny Dzień Włoski w Jaszczwi? czy tam byli kiedykolwiek Włosi? pytań sporo, ale czy nastąpią zmiany
Odpowiedz

~obserwatorium

08-05-2024 21:06 0 4

Czy Pan Tomkiewicz odważy sie obniżyć koszty funkcjonowania administracji. To jest najliczniejszy pod względem etatów urząd. Sami pracownicy dziwia sie że aż tak dużo ich tam jest. Czy Pan Tomkiewicz podziękuje choćby dyrektorowi z GOK, GOSIR i komunalnej ?
Odpowiedz

~antek

08-05-2024 17:26 2 6

Gratulacje dla nowego burmistrza. Ma Pan duzo pracy żeby gmine doprowadzic na właściwe tory. Powodzenia
Odpowiedz

~Tadeusz

08-05-2024 12:50 6 8

W Polsce powinien być zakaz łączenia funkcji przewodniczącego osiedla lub sołtysa funkcją radnego.
Jak można połączyć obowiązki? powinien być zakaz ustawowy.
Marzę też o wymogu wyższego wykształcenia osób które pretendują do stanowisk!
Odpowiedz

~nnn

08-05-2024 05:04 1 5

To będzie bardzo cieniutka dla gminy kadencja. Dobrze, że pozbyliśmy się Urbanik, ale nie było z kogo wybrać. Tomkiewiecz był bardzo słaby w kampanii, nie miał programu, na zebrania nikt parwie nie chodził do niego, jak poszedł to słuchać go nie szło. ale siłą rozpędu ludzie głosowali na każdego tylko nie byłą burmistrz.
Odpowiedz

~Ziuta

07-05-2024 21:45 2 10

W Jedliczu duza zmiana składu Rady Miejskiej. Teraz czas na kolejne zmiany, odchudzenie urzedu itp. Tego oczekuja mieszkancy
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.