Dobiegł końca długi majowy weekend. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym.
Za nami długi majowy weekend. W ciągu tych kilku dni, podkarpaccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego regionu. Dbali, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci.

Na drogach było więcej policyjnych patroli, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości były prowadzone kaskadowo. Na pobłażliwość policjantów nie mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Do służby skierowani byli m.in. policyjni motocykliści, drony, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, w użyciu funkcjonariuszy były także ręczne mierniki prędkości.

Od wtorku, na podkarpackich drogach doszło do 35 wypadków, w tych zdarzeniach rannych zostało 39 osób, na szczęście nikt nie zginął.

Niestety podczas majowego weekendu nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. W tym czasie policjanci udaremnili dalszą jazdę 53 nietrzeźwym kierowcom.

~Justyna

06-05-2024 17:00 3 4

Co to jakiś portal statystyk policyjnych! Policja to policja jest dla władzy a nie dla ludzi!Są od zbierania kolosalnych sum a nie od pomagania.Stać z nielegalnym wideorejestratorem i do tego jeszcze potem karać.
Odpowiedz

~antypijak

06-05-2024 12:58 2 4

Hohoho, a ilu pijanym znowu się upiekło i udało uniknąć zatrzymania, i dojechali napruci do celu?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.