Osobowa mazda, na prostym odcinku wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Samochodem podróżowało dwóch młodych mężczyzn w wieku 16 i 18 lat. Niestety życia starszego z nich nie udało się uratować.
Tuż po godzinie 4, w miejscowości Wara, gmina Nozdrzec, na drodze powiatowej, doszło do tragicznego wypadku.

- Jak wstępnie ustalono, na prostym odcinku drogi, kierujący osobową mazdą, prawdopodobnie z uwagi na niedostosowanie prędkości do panujących warunków, zjechał z jezdni, uderzył w barierę energochłonną, a następnie w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd przełamał się na pół - poinformował asp. Tomasz Hałka z KPP w Brzozowie.

wypadek w Warze

Na miejscu zginął 18-latek podróżujący mazdą, drugi uczestnik - 16-letni młody mężczyzna, z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala w Brzozowie, a następnie został przetransportowany do Rzeszowa.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Prowadzone czynności pozwolą na ustalenie dokładnych okoliczności tego wypadku oraz to, kto kierował tym pojazdem.

Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana.


[AKTUALIZACJA]


Decyzją lekarzy z Rzeszowa, ranny w zdarzeniu mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Krakowie.

Czynności na miejscu zdarzenia zostały zakończone. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się bez utrudnień.

~BL

09-05-2024 19:05 2 4

Teren zabudowany, bariera, 50km/h to oni nie jechali.
Odpowiedz

~Gibalski

08-05-2024 09:20 2 4

Pomijam fakt że o godzinie 4 nad ranem się śpi. Nadmierna prędkość to w większości przypadków powód tych wszystkich tragedii. Wolniej jedziesz dalej zajedziesz. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin chłopaków.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.