Rzeszowska kuria wydała komunikat po aresztowaniu wikariusza z parafii w Święcanach.
Publikujemy pełną treść komunikatu kurii diecezji rzeszowskiej:

W związku z decyzją Prokuratury Rejonowej w Jaśle o zatrzymaniu i aresztowaniu ks. Dominika R., wikariusza parafii w Święcanach, informujemy, iż zgodnie z przepisami obowiązującymi w Kościele, ksiądz został odwołany z funkcji wikariusza i zawieszony w funkcjach duszpasterskich.

Władze kościelne deklarują pełną współpracę z organami państwa w celu wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z zarzutami postawionymi duchownemu. Jednocześnie informujemy, że do czasu zakończenia postępowania prokuratorskiego, ze strony kościelnej nie będą udzielane żadne informacje i opinie dotyczące sprawy.

Wyrażając ubolewanie z powodu czynów zarzucanych duchownemu, wyrażamy gotowość udzielenia wsparcia i wszelkiej pomocy osobom poszkodowanym.


Osoby poszkodowane i posiadające informacje na temat nadużyć prosimy o zgłoszenie się do delegata ds. wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez osoby duchowne w diecezji rzeszowskiej (ks. dr Przemysław Drąg, tel. 510 114 164); email: delegat@diecezja.rzeszow.pl).


~Coo

15-05-2024 18:05 3 5

Nie rozumiem tych ludzi co czepiają się artykułów o księżach. Oni go nie oskarżają tylko przekazują informację co się dzieje w regionie.
Jak będzie nie winny pewnie też to napiszą.
Odpowiedz

~stary dziad

15-05-2024 13:46 17 3

Bo najprościej to na duchowieństwo nafajać i zrobić ze wszystkich zboczeńców.
Odpowiedz

~No

15-05-2024 12:05 16 3

To już nie ma ważniejszych tematów niż aresztowanie księdza. A może coś o służbie zdrowia, do kardiologa trzeba czekać 14 miesięcy, do dermatologa 4 miesiące,. A może coś o Dudzie który jeździ po świecie i walczy o Ukraine a Polskę ma w.... A może coś o tym że ukraincy nazywają Polski rząd i Polaków frajerami, ale nie aresztowany ksiądz to pokarm którym karmi się społeczeństwo.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.