18-latek z Jedlicza Jakub Półchłopek reprezentował Polskę na Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim.
W miniony weekend w Cheile Gradistei w Rumunii odbyły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. W kadrze Reprezentacji Polski znalazł się Jakub Półchłopek, niespełna 18-letni jedliczanin, dla którego był to drugi w karierze start w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Jakub Półchłopek przed dwoma laty walczył już w Mistrzostwach Europy w szwajcarskiej Capriasce, z resztą z bardzo dobrym skutkiem.
Wychowanek Jedlicze Team przebywał wraz z kadrą w Rumunii już na kilka dni przed wyścigiem. Biało-czerwoni rozpoczęli treningi na trasie w środę, kiedy to warunki delikatnie mówiąc nie były sprzyjające. Dopiero w piątek, czyli dzień przed rywalizacją aura zaczęła się nieco poprawiać. Na starcie stanęło ponad 70 najlepszych juniorów z całej Europy.

Jakub Półchłopek

Ustawieni zostaliśmy według rankingu UCI, co dało mi odległą 64 pozycję na starcie. Początek wyścigu nie był idealny w moim wykonaniu, a na dodatek ze względu na to, że na okrążeniu rozbiegowym zaczęły robić się korki trzeba było schodzić z roweru i pieszo przepychać się do przodu tracąc cenne sekundy. Podczas kolejnych okrążeń odrabiałem straty i finalnie zakończyłem zawody na 27 miejscu, ze stratą pięciu minut do Mistrza Europy. Walczyłem do samego końca i wiem że dałem z siebie wszystko, dlatego mogę być zadowolony z wyniku - mówi Jakub Półchłopek, na co dzień zawodnik KS Luboń Skomielna Biała.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.