Ponad 9 litrów krwi zebrano podczas poniedziałkowej akcji krwiodawstwa w Jedliczu.
W dniu 20 maja w Sali Kinowej Orlen Południe odbyła się kolejna już akcja pod nazwą "Krew największym darem - podziel się z potrzebującymi". Na apel, by podzielić się tym bezcennym płynem odpowiedziało wczoraj 39 osób.
Ostatecznie zakwalifikowanych do oddania krwi zostało 21 osób. Dzięki doskonałej organizacji i zaangażowaniu wszystkich uczestników, akcja przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Wspólnymi siłami udało zebrać się 9,5 litra krwi.

Krwiodawcy, którzy zdecydowali się oddać krew zostali obdarowani upominkami. Na wszystkich czekał smaczny poczęstunek, przygotowany przez niezawodne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Długiem.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Burmistrz Gminy Jedlicze Wojciech Tomkiewicz oraz Starosta Krośnieński Jan Pelczar.

Organizatorami akcji byli: Orlen Południe, Klub Honorowych Dawców Krwi w Jedliczu, Pracownicy Orlen Oil w Jedliczu (Wolontariat Pracowniczy), Orlen Oil, Stowarzyszenie Aktywni Razem, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Polski Czerwony Krzyż.

Następna edycja zbiórki krwi planowana jest na 30 września br.

~zwykły człowiek

23-05-2024 10:51 0 3

Podziękowania dla tych wszystkich którzy zorganizowali tą akcję. Krew jest najlepszym lekiem a często jedynym. Wiecej takich akcji bo nie znamy dni ani godziny kiedy będziemy w potrzebie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.