Przy Szkole Podstawowej nr 8 w Krośnie zamontowane zostały lampy solarne LED. Jest to jeden z elementów projektu "Ekopracownia - Odnawialne Źródła Energii" realizowanego przez szkołę.
Od września ubiegłego roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. "Dar Górników" w Krośnie mogą korzystać z nowoczesnej Ekopracowni - Odnawialnych Źródeł Energii. Powstała ona w ramach realizacji przez szkołę projektu "Ekopracownia OZE w Szkole Podstawowej Nr 8 im. "Dar Górników" w ramach "Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej".

ósemka oze

Dzięki projektowi, szkoła wzbogaciła się między innymi o nowoczesne urządzenia, symulatory, wiatraki. Realizacja projektu nie ograniczyła się tylko do stworzenia ekopracowni z wyposażeniem. Nauczyciele przygotowali autorskie scenariusze zajęć realizowanych na podstawowych zajęciach dydaktycznych oraz zajęciach dodatkowych.

ósemka oze

Ale to nie wszystko. W ramach kontynuacji tego projektu, przy SP nr 8 zamontowane zostały lampy solarne LED.
Marta Habrat, dyrektor SP nr 8 w Krośnie podkreśla, że dzięki temu uczniowie mają możliwość poznania nie tylko w teorii, ale i w praktyce zasad wykorzystania energii słonecznej.

ósemka oze

- Ponadto dotychczas nieoświetlony teren wokół szkoły stał się nie tylko urokliwym miejscem, ale i bezpiecznym dla uczniów, a także mieszkańców dzielnicy. Znajdująca się na terenie obiektu ogólnodostępna siłownia, dzięki zamontowanym źródłom światła stała się dostępna także w porze wieczorowej. Dogodna lokalizacja szkoły jak również zamontowane dodatkowe efekty świetlne jeszcze bardziej podkreślają walory tego miejsca - powiedziała dyrektor Marta Habrat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.