Cenna inicjatywa oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddziału noworodkowego Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie z okazji Dnia Matki.
Personel oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddziału noworodkowego krośnieńskiego szpitala zaprosił dzisiaj (26 maja) na dzień otwarty oddziału ginekologiczno położniczego.
W sali konferencyjnej prezentowane były usługi oraz produkty dla kobiet w ciąży, mam oraz niemowląt.

- Przyszłe mamy zaprosiliśmy pod kątem edukacyjnym, zapraszamy także pod kątem obejrzenia oddziału i jego możliwości. Nasz oddział ginekologiczno-położniczy jest świetnie wyposażony w specjalistyczny sprzęt, a personel posiada odpowiednie kwalifikacje, by zajmować się pacjentkami. Trafiają tutaj przyszłe mamy nie tylko z Krosna i powiatu krośnieńskiego - powiedział Leszek Kwaśniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Dzień otwarty oddziału ginekologiczno-położniczego w Krośnie

Położna oddziałowa, dr n. med. Krygowska Krystyna podkreśliła, że dzień otwarty oddziału ginekologiczno-położniczego został zorganizowany po raz pierwszy.

- W trakcie spotkania istniała możliwość na przykład omówienia planu porodu z rodzicami, zapoznania z różnego rodzaju technikami wspomagania. Był także czas na spotkanie przyszłych rodziców z personelem oddziału, położonymi i lekarzami - powiedziała Krystyna Krygowska.

Podczas wizyty można było także zobaczyć trakt porodowy, sale pobytu matki z dzieckiem, odcinek patologii ciąży i izbę przyjęć. Chętni mogli się również dowiedzieć, gzie udać się przy przyjęciu i jakie możliwości daje oddział.

Krystyna Krygowska przypomniała, że oddział położniczy oferuje już poród w wodzie oraz porody w innych pozycjach niż tradycyjne.

Dzień otwarty oddziału ginekologiczno-położniczego w Krośnie

Podobnie jak w całym kraju, także i w szpitalu w Krośnie liczba urodzeń maleje.

- Dlatego podejmujemy takie inicjatywy, jak ta dzisiejsza, by rodziców jak najdokładniej zapoznać z naszą ofertą i zaprosić ich do współpracy także w zakresie urodzenia dziecka w naszym szpitalu - dodała położna oddziałowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.