Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki otrzymał odznaczenie z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Andrzej Duda zaprosił w piątek (24 maja) do ogrodów Pałacu Prezydenckiego samorządowców. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia państwowe.

- Są wśród państwa tacy, którzy dla tej swojej Polski lokalnej, Polski regionalnej, a także dla całej Rzeczpospolitej pracują od samego początku - dla jej rozwoju - powiedział Andrzej Duda, dziękując zgromadzonym na uroczystości za ich ciężką pracę. - Polska po latach służby samorządowej wygląda zupełnie inaczej niż te 34 lata temu, kiedy wyrwaliśmy się z sowieckiej niewoli - podkreślił.

uroczystości w Warszawie

Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki otrzymał odznaczenie z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, za wybitne zasługi i osiągnięcia w działalności dla samorządu terytorialnego w Polsce. Odznaczony został złotym "Krzyżem Zasługi".

Dzień Samorządu Terytorialnego, przypadający 27 maja, to święto państwowe, uchwalone przez Sejm 29 czerwca 2000 r., w 10. rocznicę pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które jednocześnie były pierwszymi w pełni wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej.~stary dziad

02-06-2024 19:49 1 5

Widzę że niektórzy tutaj komentujący w nienawiści do PiS OŚLEPLI. Dziwne że nie widzą kłamstwa i łamania konstrukcji przez obecną kolorową koalicję przegranych, stosujących słynne już w całej Europie -"skróty myślowe" i przestrzegania prawa jak "Oni je rozumieją"... Ojojoj gdzie wy ludzie mocie łoczy?
Odpowiedz

~apis

01-06-2024 07:16 5 2

dwudziestu kilku wybitnych profesorów, lekarzy i ludzi nauki odmówiło przyjęcia odznaczeń od Dudy, albo je zwróciło. Ten pisowski "prezydent" i "łamacz" konstytucji służy tylko swojej partii i jej prezesowi. Ostatnio podpadł Ślązakom i strzelił gafę o samolotach dla wszystkich. Wstyd panie prezydencie Przytocki, ten medal będzie "śmierdział" w pańskiej kolekcji.
Odpowiedz

~LINK

29-05-2024 19:51 1 0

Czy mamy do czynienia w tej kadencji z koalicją Prezydenta z PiS? Dużo tych "przypadków" ostatnio. Nowy prezes lotniska, wiceprzewodnicząca Rady, medal, brak wiceprzewodniczącej-go z KO, hmmm?
Odpowiedz

~Józef

27-05-2024 16:16 12 9

Tak konkurenci narzekali, krytykowali, a prezydent Duda odznaczył, choć prezydent Przytocki nie z PiS-u.... Gratulacje Panie Prezydencie Przytocki....
Odpowiedz

~xxx

27-05-2024 15:45 9 4

Gratuluję serdecznie...... a smutasami nie przejmuję się ja też.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.