Od dzisiaj (28 maja) sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie nosi imię Krzysztofa Gierlasińskiego (1961-2021), wieloletniego nauczyciela, wychowawcy, społecznika, organizatora imprez sportowych.
Krzysztof Gierlasiński z popularnym krośnieńskim "Szpetnarem" związany był przez 30 lat. Kochał sport i zachęcał wszystkich do aktywności fizycznej. To właśnie jemu wielu uczniów zawdzięcza swoje osiągnięcia sportowe. Zmarł nagle w majowy poranek 2021 roku.

Po trzech latach, 28 maja br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Stanisława Szpetnara odbyła się uroczystość nadania przyszkolnej sali gimnastycznej imienia Krzysztofa Gierlasińskiego. Pomysłem uhonorowania w taki sposób zmarłego nauczyciela wychowania fizycznego, który pracował w "Szpetnarze" od września 1990 do maja 2021 r., zaszczepiła wicedyrektorkę ZSP nr 2 Agatę Betlej, była wieloletnia dyrektorka Anna Bazan.


- Dziękuję pani wicedyrektor, że tę ideę "kupiła", przeprowadziła wszystkie procedury krok po kroku. Dzisiaj mamy finał i możemy się cieszyć, że ta sala gimnastyczna będzie nosiła imię Krzysztofa Gierlasińskiego - powiedział Bogdan Skotnicki, dyrektor ZSP nr 2 w Krośnie.

- Krzysiu, bo tak się do niego zwracaliśmy, był człowiekiem wielkiego serca, zawsze pozytywnie nastawiony do życia. Dodawał nam otuchy i sprawiał, że może nie najlepszy dzień stawał się dla każdego z nas lepszym. Był życzliwy dla innych, nigdy nie zabrakło mu czasu dla osoby potrzebującej pomocy - wspominała dzisiaj starszego kolegę, wicedyrektor Agata Betlej.

Krzysztof Gierlasiński udzielał się też w środowisku lokalnym, działając w Klubie Kibica Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno oraz Klubie Biegacza Athletic Zręcin.
W szkole przez wiele lat w perfekcyjny sposób przygotowywał zawody sportowe, w tym cykliczne biegi przełajowe im. ks. Stanisława Szpetnara, czy międzynarodowe zawody Strong Boy. Miłością do sportu potrafił zarazić rzesze uczniów, którzy uczestniczyli i uczestniczą nadal w licznych przedsięwzięciach sportowych.

- Praca z młodzieżą w naszej szkole była jego pasją, której poświęcił ponad 30 lat. Przeszedł wszystkie szczeble awansu zawodowego, a za pracę dydaktyczną i wychowawczą był wielokrotnie nagradzany. I choć nie ma go już wśród nas, cieszymy się, że zostanie w pamięci społeczności szkolnej na zawsze. Budowa sali gimnastycznej była jego marzeniem, które się ziściło. I chociaż nie zdążył się nacieszyć nią zbyt długo, to sala w podzięce za jego zaangażowanie otrzymała dzisiaj jego imię - podkreśliła Agata Betlej.


Wspomnieniami podzieli się również oraz była dyrektorka Anna Bazan oraz pedagog szkolny Urszula Pająk.
Część wspomnieniową (archiwalne filmy i zdjęcia) przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. Spotkanie, które prowadził Wiesław Wójcik, uświetniły występy Dominiki Wójcik, Martyny Kułak, Mai Szydło i Magdaleny Szydło.

Pamiątkową tablicę zamontowaną na ścianie sali gimnastycznej symbolicznie odsłonili wicedyrektor Agata Betlej oraz brat Krzysztofa Gierlasińskiego - Piotr Gierlasiński.
W uroczystości wzięli również udział między innymi byłe dyrektorki szkoły - Anna Bazan i Ewa Starowiejska, franciszkanin o. Jacek Wójtowicz, przedstawiciele Klubu Kibica Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno, Klubu Biegacza Athletic Zręcin, nauczyciele i pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy oraz młodzież szkolna.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.