w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Gałowiczem.
W piątek, 24 maja 2024 roku, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Gałowiczem. Wydarzenie, które rozpoczęło się o godzinie 17:00, było kolejnym z cyklu "Literackie Piątki", zapoczątkowanym w październiku ubiegłego roku. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu.

Andrzej Gałowicz, autor czterech tomików wierszy, skupił się na dwóch swoich dziełach: "Drzazgi światła" i "Kuniec świata". Jego poezję recytowały Maria Stefanik z Żarnowca, autorka ośmiu tomików poezji, oraz Maria Kopeć i Anna Krawczyk, autorki niedawno wydanego, bestsellerowego, albumu "Jedlicze nie tylko w starej fotografii". Każdy wiersz opatrzony był adekwatnym komentarzem autora, co znacznie wzbogaciło zrozumienie jego twórczości.

Wieczór uświetniły muzyczne występy uczniów ogniska muzycznego przy Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu: Kornelii Wilk i Emilii Wójtowicz grających na pianinie oraz Wojciecha Forystka, młodego akordeonisty. Ich muzyka stworzyła wyjątkową atmosferę, idealnie współgrającą z poezją Gałowicza. Opiekunem i dyrektorem ogniska muzycznego jest Zenon Delimata.

spotkanie w Jedliczu

Spotkanie prowadził dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Zygmunt Jerzyk, który z wielką wprawą i zaangażowaniem wprowadzał publiczność w kolejne etapy wieczoru. Po części głównej, Andrzej Gałowicz osobiście przeczytał kilka swoich utworów, w tym niepublikowane dotąd najnowsze wiersze, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem uczestników.

Na zakończenie spotkania, goście mieli możliwość zakupu tomików wierszy autora oraz zdobycia jego autografu z osobistą dedykacją.

Literackie Piątki w Jedliczu organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną to inicjatywa, która z każdym kolejnym spotkaniem przyciąga coraz większe grono miłośników literatury, promując kulturę i twórczość lokalnych artystów.

~Wojciech F

30-05-2024 16:32 2 1

Pozdrowienia Panie Andrzeju! Od absolwenta SP12 w Turaszówce, lata 1979-1988, dawne czasy ale miło wspominam lekcje języka polskiego z końca podstawówki (pomimo zaliczenia dwóch "dwójek", tzw "luf" na jednej lekcji)
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.