Prokuratura Okręgowa w Krośnie wystosowała komunikat, apelując o zgłaszanie przypadków ujawnienia podrobionych banknotów. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Marta Kolendowska-Matejczuk, poinformowała o szczegółach prowadzonego śledztwa oraz o konieczności współpracy obywateli w celu skutecznego zwalczania tego typu przestępstw.
- Prokuratura Okręgowa w Krośnie nadzoruje prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Krośnie śledztwo w sprawie podrobienia i puszczenia w obieg polskich banknotów o różnych nominałach. W toku prowadzonych czynności śledczych ustalono, a następnie zatrzymano sprawców tego przestępczego procederu. Po zatrzymaniu prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty popełnienia przestępstw m.in. z art. 310 § 1 kk i art. 310 § 2 kk w zw. z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 12 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, i innych. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - czytamy w komunikacie rzecznika prasowego​​ Marty Kolendowskiej-Matejczuk.

Prokuratura apeluje do wszystkich osób, które mogą posiadać informacje na temat podrobionych banknotów, o zgłaszanie ich do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Komendy Miejskiej Policji w Krośnie lub do najbliższej jednostki Policji. Każda informacja może okazać się kluczowa dla dalszego śledztwa i zapobiegnięcia dalszemu rozprzestrzenianiu się podrobionych pieniędzy.

W komunikacie podkreślono, że zatrzymani zostali oskarżeni o przestępstwa związane z fałszowaniem pieniędzy, co jest surowo karane na mocy art. 310 Kodeksu karnego. Przepis ten przewiduje kary od 5 do 25 lat pozbawienia wolności za podrabianie lub przerabianie pieniędzy oraz od roku do 10 lat za ich wprowadzenie do obiegu​​.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.