W Dworze Szeptyckich w Korczynie odbył się wernisaż wystawy prac Anny Głód, słuchaczki drugiego roku fotografii w Policealnym Studium Animatorów Kultury w Krośnie.
W połowie maja, Dwór Szeptyckich w Korczynie stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia artystycznego. Wystawa fotograficzna Anny Głód, słuchaczki drugiego roku fotografii w Policealnym Studium Animatorów Kultury w Krośnie, zgromadziła liczne grono miłośników sztuki.
Anna Głód, mieszkanka Gminy Korczyna, której wystawa jest praktyczną realizacją pracy dyplomowej, czerpała inspirację z prac piktorialistów - fotografów, którzy w swoich dziełach starali się osiągnąć efekty malarskie i często sięgali po techniki edycyjne przypominające te stosowane w malarstwie.

Jak sama autorka mówi: Inspiracją do mojej wystawy są nostalgiczne i romantyczne obrazy przedstawione przez fotografów piktorialistów. Fotografowanie pejzażu to dla mnie fascynująca dziedzina, która pozwala uwiecznić piękno natury. Dojrzeć i wyeksponować obraz, który bez obiektywu nie byłby tak bardzo widoczny, to wyzwanie, z którym się zmierzyłam.

wystawa fotografii w Korczynie

Wernisaż otworzyła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Aleksandra Prugar. W uroczystości wzięli również udział Wójt Gminy Korczyna Grzegorz Półchłopek, Zastępca Wójta Katarzyna Urbanek, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Korczyna Stanisław Śliwiński, radny Paweł Gorzynik oraz Dyrektor Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie dr Łukasz Szmyd, któremu towarzyszyli przedstawiciele grona pedagogicznego.

Ekspozycja Anny Głód składała się z serii fotografii przedstawiających pejzaże, które uchwyciły różnorodność i piękno natury. Dzięki zastosowaniu technik charakterystycznych dla piktorializmu, fotografie te zyskały unikalny, nostalgiczny klimat, przenosząc widzów w świat subtelnych i romantycznych krajobrazów. Podczas prezentacji fotografii wystąpił również zespół taneczny. Relację fotograficzną z wydarzenia przygotował Krzysztof Antosz, dokumentując ważne chwile wernisażu i reakcje zgromadzonych gości. Fotografie te pozwolą na długo zachować w pamięci ten wieczór, będący kulminacją edukacyjnej i artystycznej drogi Anny Głód.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.