Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 39-letni sprawca kolizji drogowej w Rymanowie. Mężczyzna przewoził swoim samochodem troje pasażerów, którzy również znajdowali się w stanie nietrzeźwości. 39-latek stracił prawo jazdy, a jego samochód został odholowany.
Do zdarzenia doszło we wtorek (28 maja) przed godz. 15, na ul. Sanockiej w Rymanowie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 39-letni kierujący seatem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego hyundaia, doprowadzając do kolizji.

- W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Badanie stanu trzeźwości uczestników wykazało, że 39-latek ma około 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, mężczyzna przewoził swoim samochodem troje pasażerów, którzy również znajdowali się w stanie nietrzeźwości - przekazała KMP w Krośnie.

Samochód został odholowany, a kierujący wraz z pasażerami, trzeźwieli w policyjnym areszcie. 39-latek stracił już swoje prawo jazdy, grozi mu dodatkowo wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 3 lat więzienia. Ponadto, w związku z nowelizacją przepisów kodeksu karnego, sąd może orzec przepadek zabezpieczonego pojazdu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.