Oddano 65 nowych mieszkań do użytkowania. To już 22 blok krośnieńskiego TBS.
65 nowych mieszkań, miejsca w parkingu podziemnym a oprócz tego zagospodarowane otoczenie. W środę (29.05) oddano do użytkowania blok mieszkalny przy ul. Hallera. To już 22 budynek wielorodzinny krośnieńskiego TBS.
W mieszkaniach miejskiej spółki mieszka już ponad 1700 rodzin. Trwają prace nad drugim budynkiem przy ul. Hallera a dokumentacja na kolejny jest gotowa.

Trwająca od lipca 2022 roku inwestycja obejmowała budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego dwuklatkowego o sześciu i ośmiu kondygnacjach, o łącznej ilości 65 mieszkań (powierzchnia: 26-75 m2), w całości dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami; z parkingiem podziemnym z 47 miejscami postojowymi, infrastrukturą techniczną: parkingiem, dojazdem i dojściami do budynku, placem gospodarczym z wiatą śmietnikową, placem zabaw, zielenią i oświetleniem terenu.

nowy blok w Krośnie

Całkowity koszt inwestycji to ponad 24 300 000 zł z czego wkład pieniężny miasta to 7%, wkład TBS to 2% a wkład mieszkańców to 20% całej inwestycji. Pozostałe środki pochodziły z grantu Banku Gospodarstwa Krajowego (30%), Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (10%) oraz z kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego (31%). Miasto wniosło również teren pod inwestycję.

Oficjalnego przekazania do użytkowania dokonał Piotr Zawisza - Prezes TBS, Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna, Zbigniew Kubit - Przewodniczący Rady Miasta Krosna oraz przedstawiciele mieszkańców nowego bloku.
Na otwarciu obecni byli również zastępcy Prezydenta Miasta Krosna oraz zastępczyni Przewodniczącego Rady Miasta Krosna, a także obecni i byli radni, przedstawiciele wykonawcy (KPB Budownictwo sp. z o. o.). Poświęcenia nowego budynku dokonał proboszcz parafii pw. Ducha Świętego ks. Czesław Knebel CSMA.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.