29 maja w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się trzecia edycja Koncertu Muzyki Filmowej, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie.
Wydarzenie przyciągnęło liczne grono miłośników muzyki filmowej, a bilety wejściówki - cegiełki przeznaczone były na wsparcie Fundacji Krośnieńskiej Paderewskiego, działającej od 2011 roku na rzecz popularyzacji muzyki klasycznej.

Koncert Muzyki Filmowej w RCKP Krosno 2024

Koncert był wyjątkowym pokazem talentów młodych muzyków, którzy zaprezentowali się z towarzyszeniem projekcji filmowych. W przedsięwzięcie zaangażowanych było około dwustu pięćdziesięciu artystów, w tym członków orkiestr, chórów, big bandu oraz zespołów kameralnych.

Koncert Muzyki Filmowej w RCKP Krosno 2024

Wystąpili m.in. Chór Dziecięcy i Chór Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krośnie pod dyrekcją Renaty Zajdel, Orkiestra Smyczkowa pod dyrekcją Magdaleny Szybki, Rymanowska Orkiestra Dęta oraz Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Mieszka Szybki, Szkolna Orkiestra Dęta pod kierunkiem Martyny Jaracz oraz Big Band pod kierunkiem Maksymiliana Cieślika.

Koncert Muzyki Filmowej w RCKP Krosno 2024

Publiczność miała okazję usłyszeć kompozycje z takich filmów jak "Anna Karenina", "Bandyta", "Pan od Muzyki", "Chopin. Pragnienie miłości", "La La Land" i wielu innych. Koncert, mimo że już po raz trzeci gościł na scenie, za każdym razem zaskakuje różnorodnością repertuaru i profesjonalizmem wykonawców, co czyni go stałym punktem w kalendarzu kulturalnym Krosna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.