Zdjęcia z procesji Bożego Ciała jaka przeszła ulicami Krosna w czwartek 30 maja.
W czwartek (30 maja) w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ulicami Krosna przeszła tradycyjna procesja Bożego Ciała. Wierni zgromadzili się pod kościołem farnym, aby wziąć udział w uroczystym obrzędzie, który jest wyrazem wiary i oddania Najświętszemu Sakramentowi.

Procesja Bożego Ciała w Krośnie

Procesja wyruszyła spod fary po mszy świętej o godzinie 10:30. Zgromadzeni podążali za baldachimem, pod którym niesiono monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Trasa procesji wiodła ulicami Piłsudskiego, Podwale, Czajkowskiego, Plac Konstytucji 3 Maja, Sienkiewicza, Rynek.

Procesja Bożego Ciała w Krośnie

Wzdłuż trasy procesji ustawiono cztery ołtarze, przy których zatrzymywano się na krótkie modlitwy i śpiewy. Ołtarze zostały przygotowane przez parafian z Krosna, a ich wystrój nawiązywał do tematyki uroczystości.

Procesja Bożego Ciała w Krośnie

Święto Bożego Ciała jest jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu katolickim, a procesja w Krośnie stanowi jej wyjątkowo piękną oprawę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.