W Haczowie odbyły się uroczystości pogrzebowe druha Edwarda Rozenbajgiera, byłego prezesa struktur powiatowych ZOSP RP w Brzozowie, emerytowanego funkcjonariusza PSP w Krośnie i Brzozowie, byłego prezesa OSP w Haczowie.
Druh Edward Rozenbajgier odszedł na wieczną wartę, po długiej i ciężkiej chorobie, 29 maja. Miał 67 lat. Był wieloletnim prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzozowie, komendantem gminnym OSP gminy Haczów, prezesem OSP Haczów. Był również funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej Krośnie, a później w Brzozowie w stopniu aspiranta sztabowego, aż do 2007 roku. W długoletniej służbie realizował zadania prewencyjne, operacyjno-łącznościowe i logistyczne. Podczas tegorocznych Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Brzozowie, jako pierwszy został uhonorowany wpisem do nowo założonej przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzozowie Księgi Zasłużonych dla Ochrony.

Ostatnie pożegnanie druha Edwarda odbyło się dzisiaj (1 czerwca) w Haczowie. Mszy świętej koncelebrowanej pogrzebowej przewodniczył ks. Paweł Samborski, kapelan wojewódzki strażaków w asyście o. Tomasza Nogaja, kapelana Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP Gminy Brzozów, ks. Adama Zaremby, proboszcza parafii Haczów oraz ks. prałata Kazimierza Kaczora, emerytowanego proboszcza parafii Haczów.

pogrzeb druha Edwarda Rozenbajgiera

Przy trumnie wartę zaciągnęli strażacy OSP i PSP. W imieniu rodziny, zmarłego pożegnała córka Anita, podziękowała też wszystkim za udział w uroczystościach pogrzebowych. Zmarłego druha pożegnał również wójt gminy Haczów Stanisław Jakiel, prezes OSP w Haczowie Michał Dąbrowski, Tadeusz Cyrek ze Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP. Komendant powiatowy PSP w Brzozowie st. bryg. Krzysztof Folta podkreślił, że dh Edward Rozenbajgier z wielką pasją i odpowiedzialnością wypełniał powołanie strażackie niosąc wspólnie z innymi strażakami w zastępach OSP i PSP pomoc i ratunek ludziom i mieniu, niejednokrotnie z narażeniem życia.

pogrzeb druha Edwarda Rozenbajgiera

- Jego energiczna i efektywna działalność społeczna, połączona z wielką troską o rozwój ochrony przeciwpożarowej na poziomie gminnym i powiatowym przyczyniła się do skutecznego łączenia zewnętrznych środków finansowych z samorządowymi, co zaowocowało zakupem kilkunastu nowoczesnych samochodów pożarniczych dla jednostek OSP.
Dzisiaj odszedłeś od nas, lecz wspomnienie o Tobie jako człowieku o wielkim sercu i strażaku nieprzeciętnego formatu, pozostaną w naszej wdzięcznej pamięci
- powiedział w ostatnim pożegnaniu st. bryg. Krzysztof Folta.

W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyły między innymi liczne delegacje ochotniczych straży pożarnych z pocztami sztandarowymi, funkcjonariusze PSP z zastępcą podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Dariuszem Homą, emerytowani funkcjonariusze i pracownicy PSP z komend w Krośnie i Brzozowie z nadbrygadierem w st. spocz. Bogdanem Kuligą, byłym podkarpackim komendantem wojewódzkim PSP. Oprawę uroczystości zapewniła orkiestra dęta Hejnał z Haczowa pod batutą Szymona Kielara.

Trumna z ciałem Edwarda Rozenbajgiera spoczęła na cmentarzu parafialnym w Haczowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.